Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Bezplatný firemní účet v Německu

Německo je sousední země, která se často využívá k odlivu kapitálu. Nyní navíc máte jedinečnou příležitost založit si bankovní obchodní účet v Německu zcela zdarma. Účet v Německu vám umožní oddělit vaše firemní peníze a vést je třeba i anonymně, a tak výrazně ušetřit a také ochránit svůj majetek. Pro získání bankovního účtu v zahraničí zpravidla nemusíte zakládat novou firmu, ale můžete německou banku oslovit i z pozice české obchodní společnosti.  

 

Jaké služby získáte k bankovnímu účtu  

Zde velmi závisí na tom, jaký bankovní účet si vyberete. Podmínky u každé banky jsou totiž individuální. Standardní služby nabízejí běžné účty pro podnikatele a o něco méně služeb pak přísluší ke spořícím účtům, které slouží pouze k uložení prostředků, ať už dočasnému nebo i dlouhodobému. Na spořícím účtu sice nebudete moci provádět běžné transakce, ale díky výhodnému úročení získáte od banky měsíčně nějaké peníze navíc.  

Zdarma u německé banky můžete získat vedení účtu a debetní platební karty, dále bezplatné výběry z bankomatů, možnost využívat mobilní bankovnictví nebo internetbanking. Některé banky vám také nabídnou automaticky předschválený kontokorentní úvěr, který můžete čerpat. Za samotné čerpání sice nic neplatíte, musíte však uhradit případné úroky z vypůjčené částky.  

Bankovní účet v Německu můžete využít nejen k uložení nadbytečných finančních prostředků, ale také pro operace. Jestliže máte v Německu nějaké klienty či dodavatele, určitě bude lepší jim peníze vyplácet ze zahraničního bankovního účtu.  

 

Jak si založit účet v Německu  

Vyřídit účet u některé z německých bank je většinou nutné osobně na pobočce. Jestliže do Německa cestu neplánujete, můžete oslovit i specialisty, kteří se na zakládání bankovních účtů pro právnické osoby zaměřují a využít jejich služeb. K založení účtu jsou obvykle potřeba pouze dva doklady totožnosti, případně výpis z obchodního rejstříku.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!