Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Dokumenty potřebné pro založení účtu jako právnická osoba

Chcete si založit bankovní účet jako právnická osoba a nevíte, co vše je pro tento důležitý krok potřeba? Založení bankovního účtu mají u nás v ČR všechny právnické osoby poměrně jednoduché, jelikož nejsou potřeba téměř žádné dokumenty. Zatímco fyzická osoba potřebuje svůj občanský průkaz, který prokáže její občanství a potvrdí bydliště, tak právnické osoby potřebují doklad o založení, resp. vzniku. V bankách se tedy předkládá doklad o zřízení právnické osoby.  

 

Vyplňte všechny potřebné údaje  

Ať už zakládáte svůj účet přes internet nebo osobně v bance, pravděpodobně budete vyzváni, abyste vyplnili údaje o své firmě. Mezi ty základní patří obchodní jméno, právní forma (typ obchodní společnosti, OSVČ), identifikační číslo, předmět podnikání, počet uživatelů bankovního účtu, ekonomický sektor, počet zaměstnanců, datum zahájení podnikatelské činnosti, doklad o podnikatelském oprávnění, datum vystavení tohoto dokladu, účel obchodního vztahu, zdroj peněžních prostředků nebo jméno na kartě. Samozřejmě závisí na konkrétní bance, co vše po vás bude požadovat. Tyto údaje ale bývají standardem.  

 

Předložte výpis z obchodního rejstříku  

Dále je nutné dodat výpis z obchodního rejstříku. Už dle požadovaných údajů vám může být jasné, že bez registrace firmy se v tomto případě neobejdete. Jestliže nemáte identifikační číslo, nemůžete si speciální podnikatelský účet založit. To získáte až po zapsání do veřejného rejstříku. Většinou živnostníci i právnické osoby mohou využít stejné bankovní účty. Pokud jsou pro ně v nabídce jiné, většinou je to vázáno na rozsah bankovních služeb, jelikož se dá očekávat, že právnické osoby budou provádět více platebních transakcí a využijí tedy služby ve větším rozsahu.  

Doklady k založení obchodní společnosti můžete dodat elektronicky nebo ještě lépe osobně, pokud jsou požadovány v ověřené kopii. Založte si bankovní účet ihned po vzniku společnosti, abyste ho mohli začít okamžitě využívat ke svým podnikatelským transakcím.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!