Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Druhy podnikatelských účtů

Pokud se rozhodnete jako firma pro založení bankovního účtu, můžete vybírat z několika druhů. Základní rozdělení je na účet běžný i podnikatelský. Nikde totiž není psáno, že byste museli využívat speciální účet pro podnikající osoby. Mnoho podnikatelů se tedy rozhodne pro běžný účet, který může nabízet velmi podobné výhody. Podnikatelské účty se dále dělí. Toto dělení je nejčastější z pohledu hrazených poplatků.  

 

Podnikatelské účty běžné  

Nejčastější jsou podnikatelské účty běžné, u kterých jako zákazník platíte za jednotlivé služby. V rámci účtu máte obvykle něco zdarma, za co samozřejmě neplatíte. Dále tu jsou zpoplatněné služby a za ty platíte dle toho, jak hodně svůj účet využíváte. Zpoplatněny mohou být odchozí transakce (většinou až od určitého počtu), výběry z bankomatů, transakce do zahraničí a ze zahraničí, zasílání výpisů a další služby. Čím více zpoplatněných služeb využijete, tím více zaplatíte.  

 

Paušální podnikatelské účty  

Vedle běžných podnikatelských účtů se často využívají tzv. paušální účty. Zde jde o to, že máte stanovený paušál a v rámci něj zdarma některé služby. Ať už je využijete či nikoliv, měsíčně zaplatíte fixní částku na poplatcích. Jen pokud byste využili služeb nad rámec paušálu, budete je platit navíc. Zde ale pro vás může být připravena výhodnější cena. I tak se vyplatí nastavit paušál tak, aby pokryl veškeré vaše poplatky a vy jste nemuseli řešit, zda se tento měsíc vejdete do svého limitu.  

 

Profesní podnikatelské účty  

Speciálním typem jsou profesní účty. Jsou určeny jenom pro určité skupiny zákazníků a banka je obvykle musí sama nabídnout. Tyto účty mají zvýhodněné ceny proti účtům běžným nebo se u nich platí výrazně menší poplatky.  

 

Zásady při výběru bankovního účtu  

Nevíte, jaký typ bankovního účtu zvolit? Řešíte, jaký účet se pro vaše podnikání nejvíce vyplatí? Není nic jednoduššího než si vzájemně porovnat nabídky jednotlivých bank a spočítat si, kde na poplatcích zaplatíte nejméně. Při výběru účtu byste také měli samozřejmě zohlednit i celkovou dostupnost bankovních služeb a zajištěný servis.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!