Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak si založit firemní účet

Uvažujete o založení firemního účtu? Není pak nic snazšího, než vyřídit potřebné dokumenty na úřadech, a navštívit banku dle svého výběru. Založení bankovního účtu je záležitostí několika minut a vše tedy pohodlně zvládnete během jediného dne. Jakmile z banky odejdete, váš účet bude funkční a připravený k obchodním transakcím. Tato oblast v posledních letech zaznamenala velkou revoluci a založení i používání firemního bankovního účtu je dnes opravdu snadné.  

 

Nejprve si vyřiďte veškeré firemní dokumenty  

Jako občan - fyzická osoba si firemní účet nezaložíte. V bance po vás budou požadovat živnostenské oprávnění nebo výpis z obchodního rejstříku. Pokud tedy zakládáte firmu, musíte počkat, až toto vše bude vyřízeno. Jelikož se založením firmy často souvisejí nějaké platby, tak na ty je potřeba využít jiný účet.  

Abyste si celou situaci výrazně ulehčili, můžete oslovit specialistu, který se zabývá zakládáním firem. Pokud si totiž objednáte založení firmy na míru, tak k ní bankovní účet samozřejmě získáte. Tento specialista vám v oblasti bankovních účtů může dát opravdu cenné rady a výrazně vám pomoci s výběrem.  

 

Zajděte do banky osobně nebo vše zařiďte online  

Pokud už máte potřebný výpis z obchodního rejstříku (ideálně v ověřené kopii), vyberte si účet, který splňuje vaše očekávání. Na našem trhu můžete vybírat z firemních účtů u mnoha bank a zvolit můžete i účet běžný. Není žádný zákon, který by vám nařizoval, že si musíte zřídit speciální bankovní účet pro právnické osoby.  

Banku můžete kontaktovat libovolnou cestou, která bude uvedena na jejích webových stránkách. Ale jelikož je vždy vyžadován podpis smlouvy, budete ji muset buď podepsat osobně v bance nebo vám ji budou muset z banky poslat kurýrem či poštou. Osobní návštěva banky tak bývá zpravidla nejefektivnější. Založení běžného účtu probíhá okamžitě a vy tak můžete ihned svůj běžný účet začít využívat.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!