Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak založit firemní účet v zahraničí nebo v daňovém ráji

Uvažujete o založení bankovního účtu v zahraničí, který by lépe ochránil vaše finanční prostředky, z nichž byste nemuseli platit zbytečné daně nebo by byl vedený zcela bez poplatků? Pokud se vám možnost založení bankovního účtu v zahraničí zamlouvá, určitě se vyplatí vyhledat, za jakých podmínek si jej můžete zřídit. Tyto účty obecně mohou využívat snad všechny právnické osoby. Není tedy problém v tom, že byste si účet nemohli otevřít, ale že nebudete vědět, jakým způsobem ho zařídit.  

Obraťte se na odborníka  

Založit si vlastní účet v zahraničí, obzvlášť pokud s tím dosud nemáte žádné zkušenosti, může být opravdu složité. Vyplatí se proto v této oblasti využít služeb specialisty nebo odborné firmy, která vám zde účet zajistí. Pokud nevíte, v jaké zemi jsou pro vás podmínky nejvýhodnější nebo si nejste jisti, jaký bankovní účet bude přesně vyhovovat vašim představám, vyplatí se požádat o pomoc.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Poplatky u zahraničních bankovních účtů  

Poplatky se zde účtují v různé výši. Pro fyzické osoby jsou bankovní účty v řadě zemí vedeny zcela zdarma nebo za poplatek, který nepřekročí několik desítek eur ročně. Často je nutné platit různé doplňkové služby a ty jsou placeny nejčastěji paušální formou, kdy si tedy jenom vyberete, co budete využívat a dle toho platíte každý měsíc stejně.  

Potřebné dokumenty  

Stejně jako v Čechách, tak i v zahraničí budou potřebovat výpis z veřejného rejstříku o tom, že můžete podnikat. V případě právnických osob se jedná o výpis z obchodního rejstříku. Jelikož je založení zahraničního bankovního účtu složitější, určitě vám doporučujeme založit i účet u české banky a ten používat jako primární na komunikaci s českými úřady a dalšími organizacemi v Čechách.  

Účet v zahraničí se vyplatí založit až postupem času, kdy máte kapitál, který byste na něj rádi uložili. Kromě podnikatelského oprávnění po zakladateli účtu bude vyžadován doklad totožnosti nebo doklad o ověření adresy.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!