Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak získat firemní účet zdarma

Zatímco v mnoha zahraničních státech jsou bankovní poplatky tabu, u nás se stále v hojné míře využívají, a to nejen na běžných účtech pro občany, ale i na účtech pro podnikatele - právnické osoby. Sehnat tak bankovní účet zdarma je složité a nabídka na trhu je značně omezená. I přesto ho některé banky nabízejí a pokud se vám jeho podmínky budou zamlouvat, můžete měsíčně ušetřit i přes 1000 Kč na poplatcích. 100 Kč měsíčně za vedení podnikatelského účtu je totiž opravdu minimum.  

 

Co získáte s podnikatelským účtem zdarma  

Tento podnikatelský účet nabízí výhodné podmínky pro všechny právnické osoby. Bankovní operace zde můžete provádět bez jakéhokoliv omezení a vše tedy máte zcela zdarma.  

Jeho součástí standardně bývá internetové bankovnictví, realizace bankovních převodů ve všech měnách a to bez poplatků za transakce. Většina bank dnes využívá i smartbanking, kdy můžete veškeré kroky na účtě realizuje prostřednictvím svého mobilního telefonu. Převody v rámci jedné banky se uskutečňují během jediného dne, zdarma máte i výběry z bankomatů, vedení platební karty nebo výběr hotovosti na pobočce banky.  

 

Kde si sjednat účet pro právnické osoby zdarma?  

Výhodné podmínky v oblasti vedení účtu má pro vás v České republice připravena Fio banka, která zde sice nepůsobí dlouho, ale nabízí opravdu špičkové služby. Zpoplatněny jsou zde jenom nadstandardní operace.  

Základní služby zdarma nabízí třeba také Sberbank, mBank nebo Equa bank a Airbank. Konzervativnější banky si své služby nechávají náležitě zaplatit. Pokud se takového účtu rozhodnete využít, určitě pečlivě zhodnoťte pro a proti, prohlédněte si konkurenční nabídky a spočítejte si úsporu na poplatcích. U některých bank získáte jako podnikatel také individuální podmínky, o které ale musíte požádat, protože se nenabízejí každému. Určitě vycházejte také ze zkušeností dalších klientů.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!