Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké banky se v ČR specializují na firemní účty?

Protože žádné společnosti zákon přímo nenařizuje nutnost speciálního bankovního účtu, většina firem vybírá i z nabídky běžných účtů, které banky nabízejí také občanům. V tomto článku zmíníme několik českých bank, u kterých se vám vyplatí jako podnikatelskému subjektu založit si svůj bankovní účet. Jelikož jako firma nevyužíváte žádných speciálních služeb - pouze například zadáváte více příkazů nebo potřebujete, aby k účtu mělo přístup více fyzických osob - můžete vybírat opravdu z bohaté nabídky.

Jaký je nejlepší účet pro právnické osoby? Na tuto otázku je těžké odpovědět, protože každý má o něm trochu odlišné představy. Kritérii pro výběr bankovního účtu by měla být možnost zadávání příkazů z pohodlí domova, ideálně zdarma, dále výběry částek z bankomatů po celé ČR i v zahraničí, vklady na pobočce nebo elektronické výpisy. K účtu by měla být vystavena embosovaná platební karta, s níž je možné platit nejen v obchodech, ale také na internetu. Správa účtu prostřednictvím internetového bankovnictví je dnes již samozřejmostí.  

 

Konkrétní nabídka bankovních účtů  

Zajímavý bankovní účet pro fyzické i právnické osoby u nás v Čechách nabízí například Fio banka. Zdarma získáte vedení, založení i zrušení účtu. Nemusíte zde platit ani za transakce nebo za výběry z bankomatů. Velkou výhodou je, že zdarma máte příchozí i odchozí platby na Slovensko. Také si můžete nechat vystavit kartu pro další osobu. Účet je možné vést až v 15 světových měnách a příkazy díky přístupu přes internetové bankovnictví můžete zadávat kdykoliv.  

Speciální účet pro právnické osoby dále nabízí Era. Za tento účet během prvního půl roku neplatíte žádné poplatky, získáte k němu neomezený přístup a na požádání vám může být vystavena mezinárodní bezkontaktní karta Debit MasterCard a to zcela zdarma. V rámci jednoho měsíce máte zdarma až 10 elektronických platebních příkazů a také zaslání elektronického výpisu z účtu.  

Účet pro podnikatele nabízí také Equa bank, kde stačí mít zůstatek 300 000 Kč a mnoho služeb zde získáte zdarma. Veškeré příchozí platby na svůj účet máte zcela bez poplatků. Také můžete libovolně vybírat peníze ze všech bankomatů v ČR, měnit disponenty účtu nebo využívat bezkontaktní platební kartu. Více informací o jednotlivých účtech zjistíte přímo na webových stránkách konkrétních bank.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!