Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Je nutný speciální podnikatelský účet?

V ČR žádný zákon firmám nenařizuje, že si musí založit bankovní účet pro právnické osoby. I tak se pro něj ale mnoho podnikatelů rozhodne, navzdory tomu, že se s ním často pojí vyšší poplatky než u účtu běžného. Některé banky nabízejí účty speciálně řešené pro právnické osoby, jiné tuto oblast neřeší a pro všechny mají připraveny jeden totožný bankovní účet. Pojďte se podívat, zda je tento účet opravdu nutný a co vše vám může pomoci vyřešit.  

 

Potřebujete speciální bankovní účet?  

Mnoho podnikatelů se domnívá, že v bance musí sáhnout po speciálním podnikatelském účtu. Rozhodně tak tomu však není. Můžete o to být však požádáni v bance smluvně s tím, že vám banka bude tvrdit, že je pro vás speciální bankovní účet výhodnější. Když byste ale měli vybírat pouze mezi speciálními podnikatelskými účty, bude vaše volba výrazně omezená, ačkoliv si na našem trhu jistě vyberete, protože některé banky nabízejí business účty zcela zdarma nebo pouze s minimálními poplatky.  

 

Kolik váš účet stojí  

Podnikatelské účty jsou však finančně standardně méně výhodné než bankovní účty pro běžné občany. A mnoha podnikatelům by takový běžný účet mohl bez problémů stačit. Pokud ale máte větší firmu a rádi byste využívali i nadstandardních služeb, vyplatí se investovat do podnikatelského účtu. Pokud jej budete mít, můžete se ze strany banky setkat také s příznivějším přístupem. Protože se zařadíte mezi "lepší zákazníky", máte jistotu, že se vám banka v případě jakýchkoliv komplikací bude ihned věnovat.  

 

Nadstandardní služby  

Vedení účtu v cizí měně může být u běžného účtu komplikací, ale u účtu pro podnikání by mělo být základem. Stejně tak budete moci snadno využívat i dalších nadstandardních služeb. Zároveň oddělíte své soukromé a firemní prostředky a účet snadno zpřístupníte více osobám, které mohou mít i vlastní platební kartu. Podnikatelský účet tedy není ve všech případech nutností, dokáže však jeho uživatelům přinést zajímavé výhody.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!