Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč si založit firemní účet v zahraničí

Jaké důvody vás mohou vést k založení firemního účtu v zahraničí? Bankovní účty pro právnické osoby jsou běžné v Německu, Rakousku i v daňových rájích po celém světě. Co vede jejich zakladatele k rozhodnutí o oddělení firemních financí? Banky v zahraničí jsou schopné nabídnou zajímavé výhody, které nadchnou nejen podnikatele, ale i běžné občany. Proto mezi těmito typy účtů ani nebývají žádné velké rozdíly.  

 

Důvody pro založení zahraničního bankovního účtu  

Pro vedení bankovního účtu v zahraničí se rozhoduje mnoho firem. Zahraniční bankovní účet se často označuje také jako offshore účet (podobně jako zahraniční společnost se nazývá též jménem offshore). Pokud o založení takového účtu uvažujete, je ideální oslovit některého českého poskytovatele zahraničních služeb, který se na zakládání účtů specializuje a který vám tento účet tedy zařídí. Po založení jej budete moci využívat jak k firemním, tak k běžným záležitostem, což je jeho velkou předností.  

K založení bankovního účtu v zahraničí může vést celá řada důvodů. Mezi ty hlavní patří žádné nebo nízké zdanění zůstatku na bankovním účtu - jsou zahraniční státy, ve kterých se bankovní poplatky vůbec neplatí a ani s daněmi se zde nepočítá. Zahraniční účet má také výhodu v diskrétnosti a v maximální ochraně osobních údajů. Pokud ho chcete držet například v anonymitě, tak právě zahraničí vám nabízí ideální příležitost.  

 

Benefity zahraničního bankovního účtu  

Dosáhnete zde snáze na vyšší úroky, a to nejen díky jejich minimálnímu zdanění, ale také díky příznivějším úrokovým sazbám. Pokud budete chtít peníze úročit na některém účtu v české bance, vyšší úrokové sazby než 1 % se zde pravděpodobně nedočkáte. Online bankovnictví v zahraničí je také maximálně zabezpečené a nehrozí tedy, že by váš účet někdo napadl. Váš bankovní účet zde tak může být mnohem více v bezpečí než na českém trhu. Takže možnost zřízení zahraničního účtu rozhodně nezatracujte.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!