Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Spořící účet pro právnické osoby

I právnické osoby často zvažují možnosti spoření. Je to dobré především proto, že oddělíte z běžného účtu peníze, které si šetříte na nějaký větší projekt, nebo které chcete libovolně investovat. Spořící účty pro právnické osoby jsou tak stále oblíbenější a je možné si i v Čechách takový účet u mnoha bank zajistit přímo ke svému podnikatelskému účtu. Nečekejte ale na nich žádné vysoké úroky. Pokud byste chtěli své peníze více úročit, raději se poohlédněte po jiném nástroji.

 

Spořící účet je vhodný i pro vás  

Jako právnická osoba můžete zvolit jakýkoliv spořící účet, který je pro vás určený. Úrokové sazby zde nejsou příliš vysoké - pohybují se přibližně v rozmezí od 0,1 do 1 %. Za takový úrok toho ročně opravdu moc nezískáte, pokud si na účet neuložíte několikamilionovou částku. Proto je lepší spořící účet v bance vnímat jako nástroj, který oddělí peníze na běžné provozní výdaje a na úsporu - budoucí investice.  

 

Jaké banky nabízejí výhodný spořící účet?  

Z českých bank vám výhodné spoření nabídne například Equa Bank, kde můžete využít její klasický spořící účet, který není přímo určený pro právnické osoby a mohou jej tak využít i osoby fyzické. Vedení účtu, internetové bankovnictví a transakce v tuzemsku na něm budete mít zcela zdarma. Úrok je aktuálně nastaven na 1,1 %.  

Další z bank, která působí v ČR a nabízí spoření i pro podnikatele, je Komerční banka. Zde si můžete založit spořící účet s minimálním vkladem. Využívají se na něm dvě úrokové sazby, a to sazba základní a bonusová. Úroky se připisují čtvrtletně a jejich výše se tak může s každým novým čtvrtletím měnit.

Jako další bychom vám chtěli doporučit spořící účet od UniCreditBank, určený pro malé a střední firmy. Ty si ho mohou sjednat a využívat ho za velmi individuálních podmínek. Zůstatek je úročen od 0,05 až do 0,45 %. I na tomto účtu také moc nezískáte, ale aspoň ho budete moci jinak využívat zcela zdarma.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!