Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Výběr firemního bankovního účtu

Vybrat si dobrý firemní bankovní účet není rozhodně jednoduché. Pokud uvažujete o jeho zřízení, určitě se vyplatí podívat se na nabídky více bank, které působí na českém trhu a až pak dospět ke konečnému rozhodnutí. Zatímco některé banky jsou určeny spíše pro konzervativnější klientelu, jiné dokáží uspokojit požadavky moderních podnikatelů.  

 

Vyberte si podle přístupu banky  

Některé banky operují především přes internet a telefonní linku, mají minimum poboček, ale firemní účet vás u nich nevyjde tak draho, jako tomu je u konkurence, která má ale své pobočky dobře dostupné téměř v každém městě. Tento aspekt byste určitě při výběru podnikatelského účtu měli zvážit, protože jakmile si některý účet vyberete, už ho budete těžko měnit.  

Znamenalo by to přesunout veškeré finanční prostředky do jiné banky a také změnit čísla účtu na všech fakturách, které vydáváte, na webových stránkách a na dalších důležitých úkolech, což může být pro mnoho velkých firem problematické.  

 

Účty pro malé i velké podnikatele  

Banky tradičně nabízejí výhodné podmínky pro malé, střední i velké podnikatele. Určitě se vyplatí si vybrat bankovní účet, který bude na míru splňovat vaše konkrétní požadavky a možnosti. Účty mohou být limitované například v počtu platebních transakcí nebo výběrů z bankomatu zdarma. Některé služby u banky získáte zdarma, za jiné jako firma často zaplatíte. Jsou na našem trhu sice banky, které vám dají i podnikatelský účet zdarma, je jich ale poskrovnu a většinou se jejich účty pojí s nějakými komplikacemi, které pro vás mohou být více či méně limitující.  

Jestliže budete hledat vhodný bankovní účet, určitě se poraďte i se svými kolegy ve firmě. Zaměřte se na počty operací, které je možné provádět, co vše lze vyřídit pohodlně z domova nebo jak rychle trvá bankovní převod do jiné banky a zda je možné ho zadat expresně. V úvahu vezměte také poplatky, které by měly být maximálně v desítkách až stovkách korun měsíčně. Ale i takový účet bez poplatků vám může ročně přinést velkou úsporu peněz.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!