Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Dotace na podnikání pro začínající podnikatele

Začátky podnikání nemusejí být složité. Pokud chcete začít podnikat a chybí vám potřebné finanční prostředky, vyberte si obor, na který obdržíte dotaci. Dotace na podnikání dnes začínajícím podnikatelům poskytuje především Evropská unie. Můžete je ale výhodně získat i jinde. Požádat o dotaci na podnikání není vůbec jednoduché, proto je dobré, když máte někoho, kdo vám s žádostí pomůže a dohlédne na to, že obsahuje všechny nezbytné náležitosti.  

 

Výhodné dotace na podnikání  

Evropská unie se soustředí na podporu vzniku a rozvoje nových podniků malé a střední velikosti. Podporuje však i velké firmy. Její pomoc v této oblasti vede ke zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky, což je velmi důležitým aspektem. Vesměs se jedná o investiční dotace na podnikání, které se týkají zejména materiálně-technického vybavení, stavby podnikatelských objektů, koupě strojů a dalších nezbytných zařízení či dalšího vybavení. Rovněž se jako začínající podnikatel můžete zasadit o zlepšení energetické náročnosti budovy a opět na to dostanete dotaci.  

 

Aktuální programy na čerpání dotací  

Pokud chcete nyní čerpat dotace na podnikání, zaměřte se na některý z aktuálně platných programů. Spolehlivě funguje například program rozvoje venkova, který podporuje především zemědělské aktivity. Tyto dotace pro podnikatele pomáhají stabilizovat venkov a podporují zakládání malých firem.  

Dalším využívaným programem je Sociální politika, prostřednictvím které se vytvářejí nová pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením. Jestliže se něco takového pokusíte zřídit, opět získáte pěknou dotaci.  

Oblasti podpory pro aktuální období jsou vždy vypsány. Pojí s nějakou uzávěrkou, takže pokud chcete o dotaci požádat, dbejte na to, abyste si nevybrali nějakou, která za pár dní končí. Žádost o dotaci na podnikání je nutné připravit opravdu kvalitně. O dotaci totiž nebudete žádat sami. Takových podnikatelů budou spoustu a vy mezi nimi potřebujete vyniknout.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!