Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Dotace pro podnikatele

Chcete začít podnikat, ale nemáte dostatek finančních prostředků? Nebo máte svou firmu zřízenou již delší dobu, ale chcete zafinancovat větší projekt, na který nemáte peníze? Dotace pro podnikatele jsou oblíbeným a vyhledávaným řešením. Pokud je váš projekt unikátní nebo je v souladu s cíli Evropské unie či jiné organizace, můžete dotaci pro podnikatele získat. Ta vám pak ušetří spoustu peněz a usnadní vstup na nové trhy.  

 

Dotace pro podnikatele z Evropské unie  

Aktuálně můžete čerpat mnoho zajímavých dotací na podporu své podnikatelské činnosti přímo z Evropské unie. V platnosti je období na roky 2014 až 2020. Dotace se vztahují na pořízení nových strojů a používání nových technologií, na rekonstrukci nemovitosti, úsporu provozních nákladů výměnou zdroje vytápění, dále na investice do výzkumu a vývoje, vzdělávání zaměstnanců, na zřízení školících středisek, pořízení informačních technologií a softwarového vybavení, na inovace produktů či procesů i na další specifické činnosti.  

 

Jak požádat o dotaci  

Dotace pro podnikatele tedy jsou, většinou je však problém, že se o ně podnikatelé příliš nezajímají a když se zajímat začnou, nevědí si rady s žádostí o ně. Pokud chcete požádat o dotaci, nenechávejte nic náhodě a oslovte specialistu, který vás žádostí o dotace provede.   Žádost by totiž měla být zpracovaná tak, aby byla schválena. Není to však nic jednoduchého. Je vypsán termín, během kterého můžete o dotaci pro podnikatele požádat. Vaše žádost může být vyřazena i kvůli drobným nedostatkům.  

 

Co je nutné podniknout při žádosti o dotaci pro podnikatele  

Nejprve si vyberete vhodný dotační titul a následně upravíte rozpočet a záměr požadavkům dotace. Dále se zaměříte na sepsání projektové žádosti o dotaci, která by měla být v nejvyšší možné kvalitě. Připojíte nezbytné přílohy a odešlete registraci své žádosti. Během schvalování je nutné žádost kontrolovat. Jakmile bude úspěšně schválena, můžete čerpat dle plánu své peníze.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!