Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Důvody pro zavedení elektronické evidence tržeb

Důvodů pro zavedení elektronické evidence tržeb mezi podnikatele je mnoho. O těchto opatřeních se již hovoří opravdu velmi dlouho a dosud se ještě vláda nerozhoupala, aby taková opatření učinila. Jelikož se EET bude týkat jak soukromých živnostníků, tak i právnických osob, lze očekávat zvýšení příjmů do státního rozpočtu. Otázkou však je, zda se vůbec celý proces zaplatí. I když jsou tedy hlavním důvodem pro zavedení EET peníze, můžeme se setkat také s mnoha dalšími důvody, pro které se vyplatí.  

 

Lepší výběr daní  

Jedná se o hlavní důvod, proč se k zavedení elektronické evidence přistupuje. Lepší výběr daní povede k větším možnostem investovat peníze tam, kde je to skutečně potřeba. Navíc se to projeví i na snižování deficitu státního rozpočtu. Pokud tedy nepřiznáváte veškeré příjmy a elektronická evidence tržeb se vás bude týkat, vaše daňové prázdniny rychle skončí. Jestliže jste poctiví a přiznáváte veškeré peníze, které vyděláte, nic se pro vás nezmění.  

 

Účinnější finanční správa  

Jako další podstatný důvod pro zavedení EET se uvádí, že finanční správa v této souvislosti bude účinnější. Daňové kontroly budou probíhat více cíleně a sníží se tedy zátěž na bezproblémové podnikatele, kteří se nedopouští žádných podvodů. Finanční správa také bude postupovat přísněji s ohledem na různé podvodné praktiky.  

 

Rovné podmínky na trhu  

Všichni podnikatelé budou mít rovné podmínky. To je něco, o co obecně pravicová vláda usiluje už dlouho. Zavedení EET do praxe totiž souvisí i s tím, že se DPH ve stravovacích službách sníží z 21 na 15 %. Odstraní se tak nerovné podmínky mezi konkurencí a omezí se daňové zatížení v budoucnu. Po rovných podmínkách touží snad všichni podnikatelé. Pokud tedy i vy chcete podnikat tam, kde se vám to vyplatí, nyní máte ideální příležitost. Elektronická evidence tržeb tedy není jen o negativech, ale přinese vám i několik zajímavých benefitů.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!