Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Co potřebuji abych mohl podnikat pod vlastní společnosti?

Nejdůležitější je především nápad, pokud máte ten, potřebujete již jen základní kapitál na rozjezd podnikání a na založení společnosti. 

Minimální cena založení s.r.o. daná zákonem je pro jednoho společníka a jednoho jednatele, 11.900 Kč, je to ovšem za předpokladu, že má klient vlastní sídlo, dokumenty jsou pořízeny v minimálním počtu kopií nebo vůbec, narazíte na plnou součinnost ze strany živnostenského úřadu a obchodního soudu. Zároveň je použita speciální krátká verze notářského zápisu a pro přílohy k zápisu do OR máte všechny vzory dokumentů. Klient "z ulice" se tak často a tuto částku nedostane a konečná cena se pohybuje okolo 20.000 Kč.

Společnost musí mít dále někde umístěné své oficiální sídlo. Souhlas s tímto umístěním dává majitel nemovitosti. Pokud takovýto souhlas nemáte, nejschůdnější je objednat si tzv. virtuální sídlo, což je služba která řeší právě tento zákonný požadavek. Služba je dostupná již od 159 Kč měsíčně, což je řádově několikrát níže než případný pronájem kanceláře, který se v Praze pohybuje od 230 Kč za metr měsíčně.

Poslední požadavek je na osobu jednatele (manažera) a společníka (majitele). Tato osoba musí mít alespoň 18 let, musí být svéprávná a ideálně by neměla být v minulosti trestána. Osoba může být i cizinec. Funkci jednatele a společníka může vykonávat ta samá osoba. Stačí Vám tedy pouze jeden člověk.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!