Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Mohu podnikat pokud mám záznam v rejstříku trestů?

Nejdříve je nutné zmínit, že toto omezení platí pouze pro jednatele společnosti, tedy pro manažera společnosti. I se záznamem v rejstříku trestu můžete vlastnit jakoukoliv společnost, a někdo jiný může figurovat ve společnosti jako jednatel.

Zdali můžete být ve společnosti jako jednatel i se záznamem v rejstříku trestu záleží na tom v jakém oboru chcete podnikat a čeho se týká onen záznam v RT.

Základní omezení je , pokud jste již někdy v historii podnikal, a za vašeho působení se dostala společnost ve které jste figuroval jako jednatel, do insolvence. V takovémto případě můžete dále fungovat jako jednatel u jiné společnosti, ale musíte o této Vaší minulosti informovat předem společníka, který ve Vás vkládá důvěru (a základní kapitál).

Druhý důvod proč by Vás nemuseli zapsat do OR je z důvodu předchozího trestu v podobné činnosti. Například pokud byl budoucí jednatel trestán za týrání zvířat, a společnost ve které má figurovat jako jednatel má mezi činnostmi "mimoškolní výchova dětí a mládeže", tak se bere jako nevhodné, aby děti a mládež vychovával človek s takovýmto trestem. Druhým příkladem mohou být vloupaní a s tím spojený záznam v RT. S takovýmto záznamem bude velice komplikované získat živnost v oboru "zámečnictví a nástrojářství" a podobné.

Pokud se ocitnete v situaci kdy nevíte zdali můžete podnikat, je nejlepší kontaktovat naši kancelář kde Vám obratem poradíme.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!