Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč společnosti stojí tolik, když je od roku 2014 vyžadována pouze 1 koruna?

Základní kapitál vyžadovaný k zápisu společnosti s ručením omezeným je od letošního roku (2014) v minimální výši pouze 1 Kč na každého společníka.

Co se týče založení, není to však jediný náklad. Co se týče ze zákona minimálních nákladů, musíte připočíst 6.000 Kč za kolky pro zápis do obchodního rejstříku, 1.000 za vyřízení živnostenských oprávnění, a minimálně 4.840 Kč za notářský zápis (ovšem lidé z ulice se na takovouto částku stěží dostanou a praxe se pohybuje kolem 8 tisíc).

To jsou náklady kterým se nevyhnete. Pak si musíte vyhotovit návrh na zápis do OR a dodat potřebné dokumenty, které Vám běžně notář nebo advokát prodají cca. 500 Kč za kus. Část dokumentů musí být opatřena úředně ověřeným podpisem, cena doložky za jeden podpis je 30 Kč bez DPH.

Ve výše uvedeném není kalkulace know how které zaručí, že vše proběhne včas a bez problémů (např. že uděláte v návrhu na OR chybu a přijdete tak o kolky a kopie dokumentace), a kalkulace času, který je nutný pro "oběhání" notáře, úřadů a banky.

Jak vidíte, 1 Kč je pak pouze sympatický ústupek, z hlediska požadavků na založení společnosti.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!