Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Finanční úřad Brno

I v Brně se nachází finanční úřad. Tento úřad je určen především pro brněnské obyvatele nebo i pro firmy, které zde působí. Stejně jako na kterémkoliv dalším finančním úřadě, tak i zde můžete podat daňové přiznání, zaplatit daň, registrovat se k daním a vyřešit další související administrativu. Jestliže chcete podnikat v Brně, nemusíte se ze strany tohoto finančního úřadu ničeho obávat. Právě Brno patří mezi města, kde jsou kontroly z finančních úřadů méně časté.  

 

Finanční úřady v Brně  

V Brně můžete navštívit hned několik finančních úřadů. Pokud se na úřad chystáte a nevíte, na který zajít, najděte si to raději dříve, než tam půjdete. Ten správný finanční úřad jednoznačně identifikujete dle místa svého bydliště nebo sídla firmy. Pokud byste se obrátili na špatný finanční úřad, neměli by vás zde v evidenci a vy byste stejně nakonec nic nevyřídili.   Setkat se tedy můžete s územním pracovištěm pro Brno I, Brno II, Brno III, Brno IV nebo Brno-venkov. Není zde sice tolik finančních úřadů jako v Praze, ale co se týká počtu odbavených osob, tak je kapacita opravdu dostačující. I pokud budete na finančním úřadě někdy čekat, další úřad by to už příliš nezrychlil. Navíc Brno je jedním z měst, kde na jednoho úředníka připadá více firem, takže se zde tak často neposílají kontroly a podnikatelé jsou tedy v bezpečí před vlivem státních orgánů.  

 

Kdy navštívit finanční úřad v Brně  

Finanční úřad je ideální navštívit v úřední hodiny, tedy během pondělí a středy. Jestliže ale potřebujete něco vyřídit bez odkladu, jsou vám dveře brněnského finančního úřadu samozřejmě otevřeny i v další pracovní dny. Jen musíte počítat s tím, že třeba až do večera nebude fungovat zdejší pokladna nebo že pracovníci mají i vlastní práci kromě obsluhy lidí. Na internetu naleznete adresy jednotlivých finančních úřadů v Brně spolu s jejich otevírací dobou.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!