Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Finanční úřad Praha

Finanční úřady se nacházejí ve všech větších městech v ČR. Pokud bydlíte nebo podnikáte v Praze, pravděpodobně budete muset jednou za čas zajít i na finanční úřad v hlavním městě. Stejně jako na dalších finančních úřadech, tak i zde můžete vyřídit své daňové přiznání, zaplatit daň nebo splnit další zákonné povinnosti. Finanční úřad pro Prahu se dělí na několik menších územních pracovišť. Nemusíte se tedy obávat dlouhých front a čekání.  

 

Finanční úřady v Praze  

V Praze můžete navštívit několik finančních úřadů. Dle sídla vaší firmy nebo podle místa bydliště je vám určitě nějaký z nich přidělen. Finanční úřad je situován pro Prahu 1, Prahu 2, Prahu 3, Prahu 4, Prahu 5, Prahu 6, Prahu 7, Prahu 8, Prahu 9 a Prahu 10. V hlavním městě se též nachází územní pracoviště finančního úřadu pro Prahu - Jižní Město, dále pro Prahu Modřany, Prahu východ a Prahu západ. Protože v Praze žije několik milionů lidí a také zde sídlí tisíce firem, je toto rozdělení velmi efektivní.   Na webu finanční správy naleznete informace k tomu, na jaký finanční úřad se máte v Praze obrátit, pokud něco potřebujete vyřídit. Naleznete zde konkrétní adresy, k nimž už stačí si pouze nalézt dobré spojení. Finanční úřad v Praze vám doporučujeme určitě navštívit v úřední den. Pokud ale potřebujete něco bezodkladného zařídit, většinou je možné se domluvit s jeho úředníky také třeba na úterý nebo na čtvrtek. V tyto dny si dejte pouze pozor, zda funguje pokladna úřadu, pokud byste potřebovali nebo chtěli na místě něco platit.  

 

Podnikání v Praze  

Podnikání v Praze je z pohledu finančních úřadů velmi výhodné, jelikož zde své sídlo má zřízené mnoho firem. Je zde tak opravdu malá pravděpodobnost, že by na vás přišla nějaká kontrola z finančního úřadu. Zřízení sídla v Praze je pro vaši firmu tedy opravdu velice výhodné i z tohoto pohledu. Vyplatí se především frekventované lokality jako Praha 1 nebo Praha 2, kde mají finanční úřady opravdu plné ruce práce zařizováním běžných záležitostí.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!