Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Bezpečnostní agentura

Bezpečnostní agentura se u nás v Čechách zřizuje jako soukromá organizace, která zajišťuje komplexní služby v oblasti bezpečnosti. Působí zde tedy několik bezpečnostních agentur, jejichž služeb je možné využít. Žádná z nich není zřízená státem. Služby, které bezpečnostní agentury poskytují, mohou využít občané, firmy i drobní živnostníci. Pokud sami o bezpečnostní agentuře uvažujete, přečtěte si, čím vším se zabývá.  

 

Oblasti působení bezpečnostní agentury  

Bezpečnostní agentury působí v celé řadě oblastí. Zajišťují komplexní řešení bezpečnosti ve formě integrované bezpečnostní služby a mnoho dalších doplňkových služeb. Určitě se vyplatí využít služeb takové agentury, která již má zkušenosti v oboru.   Mezi nejčastěji zajišťované služby patří fyzická ostraha, technická ostraha, ostraha objektů, bezpečnostní systém vozidel a poradenství, facility management, instalace, servis a tak obsluha ostrahy (elektronické, mechanické), dále převoz cenin a finanční hotovosti, VIP security service, detektivní činnost nebo dohledové centrum. Činností, kterými se může bezpečnostní agentura zabývat, je tedy opravdu mnoho.  

 

Podmínky pro zřízení bezpečnostní agentury  

Pokud nechcete služeb bezpečnostní agentury jen využívat, ale rádi byste si ji zřídili, máme pro vás dobrou zprávu. Její zřízení je opravdu jednoduché. Stačí dosáhnout plnoletosti, abyste si mohli vyřídit živnostenské oprávnění. K provozování těchto služeb stačí pouze středoškolské vzdělání s maturitou, čistý výpis z rejstříku trestů a negativní lustrační osvědčení (dokládá, že jste nebyli členy Sboru národní bezpečnosti od roku 1948 do 1989 nebo že nejste evidováni v materiálech StB jako spolupracovníci).   Splnit tedy podmínky pro úspěšné založení bezpečnostní agentury tedy není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Díky jednoduchosti proniknout na trh u nás působí více než 3000 bezpečnostních agentur. Legislativa v jejich zřizování je zde v porovnání s dalšími státy EU velmi mírná.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!