Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak založit realitní kancelář

Rádi byste si založili svou vlastní realitku? Pokud se vám tento obor zamlouvá a chtěli byste v něm začít podnikat, není jiná vhodnější doba než teď. Obor realit je stále velmi lukrativní a může vám přinést dobré výdělky. Nic ale nefunguje samo, a proto je potřeba být opravdu dobrý realitní makléř a mít kontakty, aby se nemovitosti dobře prodávaly. Založením samotné realitky tedy vaše povinnost rozhodně nekončí, ale vše je teprve na svém začátku.  

 

Výhody založení realitní kanceláře  

Založení realitní kanceláře vám může přinést mnoho výhod. Jedná se o perspektivní obor, ve kterém se točí velké peníze a vy tak můžete dosáhnout na vysoké zisky. Budete sami pánem svého času a budete si moci vyzkoušet, jaké je to řídit vlastní byznys. Pokud tedy chcete proniknout na trh s nemovitostmi, nebo zde lépe již máte nějaké zkušenosti, rozhodně vám založení realitní kanceláře doporučujeme.  

 

Co je potřeba zařídit  

Před založením realitní kanceláře je nezbytné se rozhodnout, zda budete na trhu působit pouze jako OSVČ nebo zda si založíte celou firmu. Pokud chcete provozovat kancelář, je ideální založení společnosti s ručením omezeným. Jako OSVČ byste mohli působit jen jako nezávislý realitní makléř.  

Ještě před založením realitní kanceláře si promyslete, zda budete podnikatelskou činnost vykonávat sami nebo s někým. Pak je nutné sepsat společenskou smlouvu (případně zakladatelskou listinu), prověřit název zakládané společnosti (zda je bez problémů dostupný), sehnat souhlas se sídlem firmy, zajistit čestné prohlášení od všech jednatelů a prohlášení správce vkladů. Následně si musíte vyřídit živnostenské oprávnění. Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí se nachází na seznamu živností volných. Za založení živnosti pro realitní kancelář tedy zaplatíte poplatek 1000 Kč a již nemusíte dokládat žádnou praxi či vzdělání. Na realitním trhu tak dnes může působit opravdu kdokoliv.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!