Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Výmaz z obchodního rejstříku

Výmaz z obchodního rejstříku se může týkat všech subjektů, které jsou zde zapsané, pokud se rozhodnou ukončit své podnikatelské činnosti. Jedná se nejen o právnické osoby, ale také o fyzické osoby, zapsané na základě vlastního rozhodnutí. Z právnických osob jde o všechny obchodní korporace - společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti, komanditní společnosti, veřejné obchodní společnosti, družstva i další podnikatelské subjekty.  

Je potřeba rozlišovat mezi kompletním výmazem z obchodního rejstříku, který následuje po zrušení obchodní společnosti a souvisí s jejím zánikem, a výmazem pouze některých informací. Během podnikání se může udát mnoho změn. Obchodní rejstřík na tyto změny myslí a pokud k nějaké dojde, je nutné podat návrh na změnu údajů. V případě zrušení společnosti se podává návrh na výmaz údajů z obchodního rejstříku. Tento návrh musíte podat příslušnému rejstříkovému soudu. Jestliže vyžaduje nějaké přílohy, tak je nezapomeňte připojit.  

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Formulář na výmaz z obchodního rejstříku  

Tento formulář, který je nezbytné vyplnit, naleznete na webových stránkách justice.cz. Návrh na výmaz za vás může podat právní zástupce, advokát, notář nebo třeba likvidátor. Celý návrh je nutné opatřit ověřeným podpisem a lze jej podat buď osobně, s elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky. Formulář je dostupný i jako interaktivní, takže s ním jistě nebudete mít příliš mnoho práce. Pokud si ale i tak nebudete vědět rady, určitě neváhejte a kontaktujte odborníka, který vás celým procesem provede a zařídí za vás i podpis.  

Za návrh na výmaz z obchodního rejstříku je nezbytné uhradit poplatek. Ten v tomto případě činí 3 000 Kč a platí se pouze poprvé. Pokud budete dávat nějaké doplňující informace k návrhu, tak už vám samozřejmě nebude podruhé účtován. Výmaz z obchodního rejstříku je složitou záležitosti a dá se tedy očekávat, že ho stát nezajišťuje zdarma.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!