Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak minimalizovat své náklady?

S každou podnikatelskou činností neoddělitelně souvisejí nějaké náklady. Pokud chcete být ve svém podnikání úspěšní, je potřeba náklady minimalizovat, abyste mohli maximalizovat zisk. Podnikat v oblastech, kde nejsou téměř žádné marže, samozřejmě postrádá smysl. Zaměřte se proto na obor, kde jsou marže vyšší nebo vy jste schopni na vyšší zisky dosáhnout alespoň časem, když na ne začátku podnikání.  

Cena za zboží a služby  

Na určení ceny se výrazně podílí náklady za materiály a výrobky. Pokud něco vyrábíte, je potřeba stanovit přesnou kalkulaci a k nákladům připočítat marži, která by z koncové ceny měla představovat alespoň 50 %. K ceně je nutné připočítat také DPH, pokud nejste plátci DPH, což se vám nevyplatí, pokud neobchodujete převážně s plátci nebo když nekupujete ve vyšší sazbě a neprodáváte v sazbě nižší.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Bohužel ceny sebou nesou dost režie. Jedním ze způsobů, jak snížit náklady své firmy, je tyto režie snížit. To by například znamenalo, že nebudete tak velkorysí ke svým zaměstnancům a nabídnete jim méně peněz. Při spolupráci na standardní pracovní smlouvu ale nesmíte klesnout pod minimální mzdu, která zde tak pro vás představuje takový nákladový strop.  

Velkou roli hraje také cena konkurence. Pokud vidíte, že konkurence prodává za méně nebo nabízí své služby levněji, opět je snížení ceny a tedy i nákladů namístě. Pokud totiž náklady nesnížíte, ve svém byznysu zas nic nevyděláte.  

Hledejte způsoby kde ušetřit  

Až čas a zkušenosti vám ukáží, kde můžete ve svém podnikání ušetřit. Ideální úspora přichází například v podobě inovace výrobních postupů. Ty ale dříve než začnou peníze skutečně šetřit často vyžadují nemalé investice. Nebojte se tedy své peníze nejprve investovat a pak až začněte snižovat náklady. Uvidíte, že všem půjde lépe. Ušetřit můžete nejen po vzniku obchodní společnosti, ale už při jejím založením. Pokud si například pořídíte společnost již založenou, ušetříte si spoustu času i starostí.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!