Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak vybírat zaměstnance a kdy?

Výběr vhodných zaměstnanců pro vaše podnikání může být opravdu složitý. Obzvlášť proto, že trh poptávky práce doslova překypuje. Ačkoliv je nezaměstnanost poměrně vysoká, může být těžké vybrat si právě mezi těmito lidmi toho pravého na práci. Výběr zaměstnanců je však pro vaši další činnost klíčový. Pokud máte malou firmu, možná si z počátku vystačíte sami nebo jen se svým partnerem. Když ale budete chtít růst, náboru zaměstnanců se neubráníte.  

Přijímací řízení  

Základem pro výběr zaměstnanců je přijímací řízení. Nejprve samozřejmě musíte vypsat volnou pracovní pozici, k čemuž můžete využít jak různé internetové stránky, tak i úřad práce. Na tuto pozici se vám přihlásí méně či více zájemců (zde opravdu velmi záleží na oboru vaší činnosti) a vy z nich musíte vybrat toho ideálního. Výběr vám usnadní přijímací řízení, které je nejčastěji ve formě pohovoru. Je pouze na vás, jak výsledky vyhodnotíte. Měli byste přihlédnout k dosaženému vzdělání, praxi i samozřejmě k tomu, jak na vás zájemce o práci působí a zda splňuje i vámi požadované charakterové vlastnosti.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Dovednosti a zkušenosti udává právě vzdělání spolu s praxí. Absolventi středních a vysokých škol většinou nemají téměř žádnou praxi v oboru. Na druhou stranu jsou ale zvyklí učit se novým věcem a také se mnohdy spokojí s menším výdělkem. Pokud usilujete o rychlý růst firmy, jsou ideální pracovníci, kteří již zkušenosti mají a jsou schopni se okamžitě zapojit do procesu ve vaší společnosti.  

 

Kdy vybírat zaměstnance  

Zaměstnance vybírejte tehdy, když zjistíte, že nějakého potřebujete. Ještě před nástupem do zaměstnání si od něj vezměte osobní osobní údaje, abyste mohli pohodlně připravit pracovní smlouvu, kterou uzavřete nejpozději v den nástupu do zaměstnání. Zaměstnance je nutné zaškolit o bezpečnosti práce a případně ho seznámit i s dalšími vnitřními předpisy. Nejpozději do 8 dnů je nutné ohlásit jej u okresní správy sociálního zabezpečení a u jeho zdravotní pojišťovny.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!