Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaký je pro mě nejvýhodnější bankovní účet?

Banky podnikatelům nabízejí speciální podnikatelské účty, jejichž využití je rozhodně lepší než využití běžného účtu. Obzvlášť pokud máte vlastní firmu, je potřeba peníze mít oddělené a zřízení bankovního účtu je tedy základem. O účet byste se měli zajímat ihned po založení své obchodní společnosti. Účty pro drobné živnostníky, malé a střední podniky nebo i pro velké firmy nabízí dnes téměř všechny banky. Jak ale mezi nimi najít ten ideální?  

 

Sortiment nabízených služeb  

S každým bankovním účtem se pojí nějaké služby. Účet tedy slouží nejen k příchozím a odchozím platbám, ale také by měl disponovat přehledným internetbankingem a smartbankingem, který zajistí, že budete mít svůj účet k dispozici na internetu i ve svém chytrém mobilním telefonu. Příchozí a odchozí platby se dělí v rámci banky - ty probíhají okamžitě - a mimo ni. Zde je možnost využít i expresního bankovního převodu, který netrvá dva pracovní dny, ale peníze se převedou ihned.  

Některé banky nabízejí výběry z bankomatů zdarma, založení, změny či zrušení trvalých platebních příkazů, inkas a SIPO, bezkontaktní platební kartu, výběr nebo vklad hotovosti na pobočce či možnost kreditní karty nebo kontokorentu. Nabízené služby u firemních účtů jsou opravdu rozmanité. Nesmíme zapomenout také na příchozí platby ze zahraničí a odchozí do zahraničí nebo na výběry z bankomatů mimo ČR.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Cena za bankovní účet  

Kolik za bankovní účet zaplatíte opravdu hraje roli. Doporučit vám můžeme některou z nízkonákladových bank, které jsou poměrně nové na našem trhu. Zde jsou poplatky opravdu minimální - jsou zpoplatněné jen ty nejnutnější služby. Pokud už chce banka za svůj účet více peněz (často i v řádu stokorun měsíčně), zajímejte se o to, za jaké další služby v porovnání s konkurenčními a levnějšími nabídkami platíte. Na levném a výhodném bankovním účtu totiž můžete ušetřit i nějakou tu tisícikorunu ročně. Bankovní účet musíte zařídit přímo v bance a k jeho založení si připravit veškeré potřebné dokumenty (například výpis ze živnostenského rejstříku).

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!