Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak podnikat ze zahraničí?

Mnoho podnikatelů dnes přemísťuje sídlo firmy do zahraničních států. Zde potom fyzicky podnikají nebo pouze využívají výhod systému dané země. Díky přesunu sídla společnosti tak můžete vytvářet nové pobočky a objevovat další trhy. Díky tomu, že ČR je v Evropské unii je pro vás evropských trh maximálně přístupný a vy tak můžete čerpat z jeho předností. Do zahraničí se také můžete přesunout v případě, že po vašem zboží není v Čechách poptávka nebo společně se změnou bydliště z osobních důvodů.

Proč se vyplatí sídlo firmy v zahraničí 

Ještě před změnou sídla si dobře promyslete, kam přesně ho přesunete. Existují totiž státy (i u nás v Evropě), které podnikatelům nabízejí velmi výhodné podmínky. Patří mezi ně například Nizozemí. I u nás v ČR můžete kontaktovat firmu, která vám tuto změnu zařídí. Poskytnutí sídla proběhne rychle a v souladu s platnou českou legislativou. Díky sídlu v zahraničí si můžete výrazně snížit své daňové odvody i platby na sociálním a zdravotním pojištění. Může vám lépe vyhovovat ekonomická stabilita dané země nebo její legislativa. Pokud tedy máte pocit, že jsou pro vás v zahraničí příznivější podmínky, se změnou sídla firmy rozhodně neváhejte.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Expanze do zahraničí 

Ani sídlo v Praze není samospasitelné. Je ale dobrým základem pro úspěšný rozjezd vašeho podnikání v ČR. Jestliže chcete expandovat do zahraničí, proveďte průzkum ve vybrané lokalitě - zaměřte se nejen na své potenciální klienty či zákazníky, ale také na konkurenci. S touto činností si dejte rozhodně na čas. I v zahraničí jistě funguje služba zvaná virtuální kancelář. Pokud tam tedy máte nějakého obchodního partnera a za hranice jezdíte jen občas, můžete ji využít k případným schůzkám. 

Již před změnou sídla se pokuste navázat kontakty s budoucími zaměstnanci a zjistěte si, za jakých podmínek v daném státě můžete svou činnost provozovat. Jestli je potřeba nějaké pracovní či jiné povolení, na koho se po příjezdu obrátit apod. Svou hlavní centrálu si však stále můžete nechat v ČR.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!