Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Problematika brownfields a greenfields

Co to jsou brownfields a greenfields? Do jaké možnosti z těchto dvou se vám vyplatí investovat, jestliže chcete začít podnikat? Obě možnosti skýtají výhody, pro které rozhodně stojí za zvážení. Brownfieldy jsou staré a chátrající nemovitosti, které vyžadují rekonstrukci či revitalizaci. Často nesou i ekologickou zátěž. Naopak greenfieldy jsou zelené louky, na kterých můžete začít stavět úplně od nuly.

 

Proč se rozhodnout pro brownfield 

Proč by společnost chtěla mít sídlo firmy v brownfieldu? Na budovy takto postižené totiž bývají často vypisovány různé dotační programy. Můžete tedy získat finance pro svou rekonstrukci. Brownfields se mnohdy nacházejí ve velmi lukrativních oblastech - ve výrobních zónách, v centrech měst a samozřejmě také na venkově. Obnova budovy vám tak vyjde mnohem levněji než její stavba či koupě ve stejné lokalitě. K tomu všemu ještě budete mít dobrý pocit, že jste přispěli k rozvoji svého města. Můžete tak za rozumné peníze získat i sídlo firmy v Praze nebo v jiném velkém městě v ČR.

 

Lákavá stavba na zelené louce 

Ačkoliv vás možná realizaci stavby na zelené louce láká, jistě si ní velkou oblibu ve svém okolí nezískáte. Tyto stavby jsou vhodné pro podnikatele, kteří vše chtějí zvládnout rychle, snadno, bez komplikací a většinou jim nevadí vyšší cena, kterou za nemovitost zaplatí. Jestliže poskytnutí sídla je záležitostí pronájmu, mnohdy si takové lokality můžete i zaplatit, byť jen na několik měsíců či let. Sídlo v Praze formou greenfieldu sice jistě seženete. S ohledem na hustou zástavbu ve městě se ale bude pravděpodobně nacházet spíše někde na okraji Prahy.

 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!