Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak dlouho trvá založení společnosti

Mnoho začínajících podnikatelů si klade důležitou otázku: Jak dlouho bude založení společnosti trvat? Jeho délka je velmi individuální, jelikož závisí na mnoha faktorech. V první řadě hraje významnou roli, pro jakou obchodní společnost se rozhodnete, dále zda budete firmu zakládat sami nebo ve spolupráci se specialistou. Pokud si společnost zakoupit jako ready made, její založení nemusíte vůbec řešit, protože již bude založená a připravená k podnikání.  

 

Založení společnosti během 1 měsíce  

Obecně se dá říci, že založení společnosti trvá přibližně 1 měsíc. Ideální se v tomto ohledu jeví společnost s ručením omezeným, která je také i nejvyužívanějším typem obchodní společnosti u nás. Založení akciové společnosti je ještě o něco náročnější, jelikož je nezbytné zařídit více formalit. Pokud neplánujete žádný velký projekt, na který by byla a.s. přímo vhodná, doporučujeme vám rozhodnout se pro s.r.o.  

Na začátku založení firmy budete potřebovat přibližně jeden den na to, abyste připravili potřebnou dokumentaci a vyhotovili notářský zápis. Další den si obstaráte výpis z trestního rejstříku a hned poté zajdete na živnostenský úřad. Zde běží několikadenní lhůta, než úřad vystaví živnostenské oprávnění. Na něj navazuje podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku. Ten opět vyžaduje nějaký čas a také trvá, než toto usnesení nabude platnosti. Nakonec vše stihnete za měsíc, a to nejen proto, že by bylo nezbytné věnovat firmě tolik vlastního času, ale i proto, že neznáte kličky v zákoně a nejste schopni založení společnosti uspíšit.  

 

Jak zrychlit založení společnosti  

Pokud se vám zdá, že založení společnosti trvá dlouho, doporučujeme vám kontaktovat specialistu a s ním se domluvit na konkrétních podmínkách a postupech. S jeho pomocí zvládnete svou firmu založit už za pár dní. Specialisté totiž nejsou vázáni tak přísnými termíny, jelikož znají kličky v zákoně. Zároveň také rychleji připraví potřebné dokumenty.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!