Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak vymyslet název firmy - obchodní firma

Vymyslet název firmy není jednoduché a vyžaduje to značnou časovou investici. Rozhodně neočekávejte, že název své firmy - svého byznysu vymyslíte za jedno odpoledne. U mnoha lidí tou jsou týdny či měsíce intenzivního přemýšlení a je to dobře. Název firmy je totiž nutné si velmi dobře promyslet, protože v budoucnu jej už těžko budete měnit. Z vaší obchodní firmy se stane vaše značka, pod níž budete známí pro své zákazníky.  

 

Název firmy a domény pro webové stránky  

Při vymýšlení názvu své firmy se zaměřte nejen na to, zda je dostupný samotný název firmy, ale také doména pro webové stránky. Kdo dnes není na internetu, jako by ani neexistoval. Ať už budete provozovat e-shop a v něm prodávat zboží nebo budete potřebovat jen webovou prezentaci pro nabídku svých služeb, určitě si předem ověřte, zda je název vaší firmy možné použít také jako doménu pro web.  

 

Oficiální název firmy  

Obchodní firma může mít libovolný název. Je obvykle dobré, když obsahuje něco, díky čemu si jej vaši potenciální zákazníci či klienti spojí s příslušným oborem. Může mít též podobu zkratky, která bude k názvu pouze připojena nebo jej bude celý tvořit. Název vaší firmy by měl být srozumitelný i laické veřejnosti. Prověřte také svou konkurenci. U ní se sice můžete inspirovat dalšími nápady, váš název by ale neměl být nijak tomu konkurenčnímu podobný. Hrozilo by totiž, že můžete obdržet žalobu za parazitování na cizí firmě. Nejenže byste pak přišli o jméno firmy, ale také byste museli zaplatit nepříjemnou pokutu.  

 

Pravidla pro vymyslení názvu firmy  

Aby vymyslení názvu pro firmu bylo jednodušší, doporučujeme vám řídit se několika základními pravidly. Počítejte, že průměrná délka názvu společnost činí 6 až 7 znaků. Jména nejčastěji mají 3 slabiky a název obsahuje jen jedno až dvě slova. Tato malá pomůcka vám tak výběr jistě usnadní. Pokud vaše firma bude mít opravdu unikátní název, stane se s ním i snáze zapamatovatelná u zákazníků.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!