Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Společnost a její název

Už před založením své obchodní společnosti byste si měli být jisti jejím názvem. Vybrat vhodný název pro svou firmu může být opravdu složité a časově náročné. Proto se pro založení svého byznysu nerozhodujte ze dne na den, ale dopřejte si dostatek času na rozmyšlenou. Jedině tak vymyslíte opravdu originální název, který bude pro vaše klienty i obchodní partnery lehce zapamatovatelný a splní i další kriteria, dle nichž by se měl název vybírat.  

 

Vymyslete vhodný název pro svou firmu  

U názvu firmy v první řadě platí, že by měl být snadno zapamatovatelný. Pokud si vás vaši zákazníci nebudou pamatovat, snadno najdou cestu ke konkurenci. Může mít také něco společného s oborem, ve kterém působíte. Jestliže ale máte firmu, která působí ve více oblastech, nemusíte svůj název nijak vázat.  

Mnoho lidí využívá v názvu své jméno či příjmení, typ poskytovaných služeb nebo i zkratku. Název firmy by mělo tvořit jedno, maximálně dvě slova. Pokud zvolíte víceslovný název, určitě doporučujeme jej doplnit zkratkou, která se bude v praxi spíše využívat.  

Zkratka vaší firmy by měla být snadno zapamatovatelná a lehce vyslovitelná. Zde platí také to, že byste si měli dát pozor na cizojazyčné názvy. Ačkoliv u nás má angličtina velký vliv, sáhnout po anglickém názvu se vyplatí jen tehdy, když cílíte na zahraniční nebo na mladou klientelu, která cizímu jazyku bez problémů porozumí. Jestliže jsou vaši zákazníci spíše konzervativní, mohli byste s cizím názvem nepříjemně narazit.  

 

Na co si dát při výběru názvu společnosti pozor  

Určitě se vyvarujte vtipným názvům nebo takovým, které by se daly nějak převrátit. Také si ověřte, že název vaší firmy je opravdu originální a že stejné jméno nepoužívá již někdo z toho samého nebo příbuzného oboru. V takovém případě by vás totiž mohla konkurenční firma napadnout za parazitování na její pověsti a vy byste museli uhradit nepříjemně vysokou pokutu.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!