Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Vhodné sídlo společnosti

Sídlo společnosti může mít mnoho podob. Pokud se rozhodnete pro podnikání v obchodní společnosti a budete tedy chtít založit právnickou osobu, neobejdete se ani bez sídla své firmy. V případě OSVČ mluvíme pouze o místu podnikání, které se může nacházet kdekoliv, třeba i ve vašem bydlišti. Když ale máte vlastní firmu, mít sídlo doma není vždy vhodné. Pro některé činnosti to zákon neumožňuje, u jiných je nutné vzít v potaz, že se podnikání bude nepříjemně prolínat s vaším osobním životem.  

Pronájem sídla pro firmu  

Sídlo pro svou společnost si můžete pronajmout. Pokud skutečně hledáte prostory, v nichž se vyplatí podnikat, stačí se podívat na nabídky na internetu. Zadejte si město, ve kterém chcete se svou firmou působit a poté najděte vhodné sídlo. K pronájmu jsou ideální například kancelářské prostory. Pokud podnikání v jednom nebo i ve více lidech a nepotřebujete žádný sklad ani maloobchod, je kancelář ideálním řešením.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Pokud ale něco přímo prodáváte, doporučujeme vám se podívat třeba po nabídce prostor v obchodních galerií, kde budete svým zákazníkům či klientům nejblíže. Pronajmout si můžete samozřejmě i skladové a další prostory. Zde je ale potřeba vyhodnotit, zda se vám pronájem vyplatí a jaký vám zůstane zisk, když vyhodnotíte provoz své firmy.  

Koupě sídla pro podnikání  

Málokdo si může koupit sídlo pro svou firmu. Jen těžko byste tak hledali vhodnou lokalitu, ze které byste mohli podnikat. A také je zbytečné se takto vázat na jednu lokalitu. Vhodněji než koupě podnikatelské nemovitosti tedy vychází její pronájem v nějaké lukrativní lokalitě. Nikdy totiž nevíte, kdy se naskytnout jiné příležitosti a třeba v tomto oboru ukončíte svou činnost nebo změníte region svého působení.  

 

Virtuální sídlo  

Pokud se rozhodnete podnikat z domova, je dobrou volbou také virtuální kancelář. Jedná se o pronájem pouze adresy, která se bude prezentovat jako vaše sídlo. Zároveň ale můžete podnikat třeba z domu nebo z úplně jiné lokality, která ale nepůsobí tak reprezentativně.    

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!