Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Odkup firem

Pokud už se dále nechcete věnovat své podnikatelské činnosti nebo když se vaše firma ocitla v tíživé finanční situaci, nabízí se vám možnost ji prodat. Na odkup fungujících i problémových firem se dnes specializuje mnoho společností. Snadno se tak zbavíte zbytečných starostí, které nyní s vaším podnikáním souvisejí. Můžete se tak oprostit od projektů, které již podle vás nemají smysl nebo kterým se do budoucna netoužíte věnovat.  

 

Proč využít odkup firmy  

Odkup firmy můžete využít tehdy, když se chcete zbavit celé obchodní společnosti, nebo jen svého obchodního podílu. Můžete tak prodat podíl v problémové, ztrátové nebo zadlužené společnosti. Tyto firmy rovněž zajišťují krizové řízení, tedy když si nevíte rady, jak takovou společnost dále obchodně či organizačně řešit. Pokud se tedy vaše firma stane nepohodlnou, můžete se vždy obrátit na specialistu, který poskytne cenné poradenství.  

 

Forma obchodní společnosti  

Odkup firem je možné využít u všech typů obchodních společností. Provádí se u společností s ručením omezeným, kde se odkupuje majetkový podíl, dále u akciových společností, jejichž podíl vyjadřují vydané akcie, nebo se realizuje také u evropských společností. Jestliže nemáte konkrétního kupce a nechcete čekat, až se objeví, převod firmy na specialistu je pro vás jistě ideálním řešením.  

Spolu se samotnou společností přejdou na nového majitele také její pohledávky a závazky. Proto je pro odkup firmy potřeba sepsat smlouvu a nedivte se ani, když bude odkupující člověk chtít znát podrobně veškeré vaše firemní aktivity. Odkup je vhodným řešením u firem, které ještě mají nějakou hodnotu a vy nechcete, aby veškerá vaše snaha přišla vniveč.  

Kromě odkupu fungující firmy je možné také odkup společnosti v likvidaci, u níž je již jisté, že se žádným aktivitám věnovat nebude. Spíš je zde nezbytným krokem vypořádat férově všechny její věřitele.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!