Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Předzaložené společnosti

Předzaložené neboli ready made společnosti jsou stále velmi oblíbené. Obzvlášť pokud chcete začít opravdu rychle podnikat, investovat do takové firmy se vám vyplatí. Svou podnikatelskou činnost totiž můžete s pomocí takové společnosti zahájit už do 24 hodin. Prodej těchto společností nejčastěji probíhá přes internet. Takže stačí jen podepsat smlouvu a společnost bude převedena na vaše jméno.  

Charakteristika předzaložených obchodních společností  

I když se společnosti označují jako "předzaložené", nikdy na trhu nepůsobily a nepojí se tedy s nimi žádné podnikatelské aktivity. Nemají žádné závazky ani pohledávky, jejich základní kapitál je plně splacený v zákonem předepsané výši. Ready made firmy mají vyhotovené veškeré zakladatelské dokumenty (zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu, případně stanovy) a jsou zapsané v obchodním rejstříku. Mají také přidělené sídlo, ze kterého působí.  

I u ready made společností je samozřejmě možné si zajistit nějaké změny. Pokud ale chcete začít podnikat hned zítra, doporučujeme vám vzít společnost tak, jak je a změny vyřešit až v průběhu podnikatelské činnosti.  

Mezi časté změny patří například změna sídla, jelikož předzaložené společnosti mají často jako sídlo virtuální kancelář. A pokud máte vlastní prostory na lukrativní adresa, může vám její využití připadat zbytečné. Dále můžete požadovat úpravu ohlášených živností (pokud nemůžete podnikat dle živnosti volné) nebo registraci k dalším daním. Mnoho věcí lze ale vyřešit až v průběhu podnikání.  

Jaké společnost se předzakládají?

Jako předzaloženou obchodní společnost můžete v první řadě zakoupit společnost s ručením omezeným, která je k dostání za velmi příznivou cenu a která vám ušetří až celý měsíc zařizování. Dále se nabízí také akciová společnost nebo evropská společnost. Založení těchto dvou typů obchodních společností je náročnější a proto je firma také nákladnější.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!