Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Předzaložené společnosti

Předzaložené neboli ready made společnosti jsou stále velmi oblíbené. Obzvlášť pokud chcete začít opravdu rychle podnikat, investovat do takové firmy se vám vyplatí. Svou podnikatelskou činnost totiž můžete s pomocí takové společnosti zahájit už do 24 hodin. Prodej těchto společností nejčastěji probíhá přes internet. Takže stačí jen podepsat smlouvu a společnost bude převedena na vaše jméno.  

Charakteristika předzaložených obchodních společností  

I když se společnosti označují jako "předzaložené", nikdy na trhu nepůsobily a nepojí se tedy s nimi žádné podnikatelské aktivity. Nemají žádné závazky ani pohledávky, jejich základní kapitál je plně splacený v zákonem předepsané výši. Ready made firmy mají vyhotovené veškeré zakladatelské dokumenty (zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu, případně stanovy) a jsou zapsané v obchodním rejstříku. Mají také přidělené sídlo, ze kterého působí.  

I u ready made společností je samozřejmě možné si zajistit nějaké změny. Pokud ale chcete začít podnikat hned zítra, doporučujeme vám vzít společnost tak, jak je a změny vyřešit až v průběhu podnikatelské činnosti.  

Mezi časté změny patří například změna sídla, jelikož předzaložené společnosti mají často jako sídlo virtuální kancelář. A pokud máte vlastní prostory na lukrativní adresa, může vám její využití připadat zbytečné. Dále můžete požadovat úpravu ohlášených živností (pokud nemůžete podnikat dle živnosti volné) nebo registraci k dalším daním. Mnoho věcí lze ale vyřešit až v průběhu podnikání.  

Jaké společnost se předzakládají?

Jako předzaloženou obchodní společnost můžete v první řadě zakoupit společnost s ručením omezeným, která je k dostání za velmi příznivou cenu a která vám ušetří až celý měsíc zařizování. Dále se nabízí také akciová společnost nebo evropská společnost. Založení těchto dvou typů obchodních společností je náročnější a proto je firma také nákladnější.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!