Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč koupit společnost

Jako již založené společnosti se nejčastěji kupují společnosti ready made. Důvodů pro jejich koupi se vám nabízí hned několik. V první řadě se jedná o rychlost. Protože si společnost koupíte a vyhnete se tak celému procesu jejího zakládání, ušetříte spoustu času, starostí a energie, kterou tak budete moci investovat do svých projektů.  

 

Rychlost založení  

Časové hlediska je tedy při koupi společnosti rozhodně prioritní. Ušetřit si totiž můžete třeba i měsíc složitého zařizování, sepisování smluv a chození po úřadech. Nabídka na koupi již založené obchodní společnosti je pak více než lákavá.  

 

Dostupnost nové firmy  

Pokud si dobře spočítáte, kolik času strávíte zakládáním své obchodní společnosti, možná zjistíte, že koupě již založené firmy není tak finančně nevýhodná. Ačkoliv za společnost zaplatíte několik tisíc korun, máte v ceně notářské poplatky, zápis do obchodního rejstříku, vyřízení živnostenského oprávnění a také spoustu času, který tímto efektivním postupem ušetříte.  

 

Spolehlivost a zkušenosti  

Jestliže sami nemáte se založením obchodní společnosti dosud žádné zkušenosti, vyplatí se vám oslovit specialistu i z tohoto důvodu, jelikož budete mít jistotu, že je vše zajištěno tak, jak potřebujete a jak požaduje legislativa. Pečlivě tedy vybírejte, u koho si necháte svou firmu založit. Vyhněte se firmám, které jsou sice levné, ale mají špatné reference i těm, které ve vás nebudí důvěru. I když se společnosti prodávají jako již založené, je potřeba, aby poskytovatel služeb přistupoval ke každé své zakázce individuálně.  

 

Možnost vyřízení online  

Nezpochybnitelným benefitem také je, že svou novou firmu si takto snadno pořídíte i online přes internet. Nemusíte tedy chodit na žádnou osobní schůzku. Pokud je přece jen potřeba, je to většinou pouze k ujasnění představ nebo k podpisu smlouvy. Máte však jistotu, že veškeré potřebné záležitosti jsou zajištěny bez zbytečného prodlení.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!