Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Společnosti s historií

Věděli jste, že si můžete pořídit obchodní společnost s historií? Existují obory, ve kterých se klade důraz na to, zda už má společnost nějaké zkušenosti a hodnotí se tedy i stáří zápisu v obchodním rejstříku. I proto nejsou ready made firmy zakládány pouze jako nové firmy, ale vznikají také jako firmy s historií. Většinou se jedná se o obchodní společnosti, které byly původně odkoupeny od svých majitelů.  

 

Proč zvolit společnost s historií  

Specialisté na zakládání společností se tedy soustředí na celou škálu služeb a postupů. Jestliže chcete začít podnikat a preferujete společnost s historií, jedná se o ideální řešení pro vás. Vy sami totiž takovou společnost jen velmi těžko založíte. Není možné totiž pozměnit datum na živnostenském oprávnění nebo u zápisu v obchodním rejstříku.  

Všechny společnosti, které byly odkoupeny od svých původních majitelů a nabízejí se tak k dalšímu prodeji, jsou na 100 % bezproblémové. Byl u nich proveden důsledný audit a vypořádány všechny jejich závazky. Nemusíte se tedy obávat, že by s koupí takové společnosti na vás přešly dluhy po původním majiteli. Lepší je ale samozřejmě požadovat nějakou formu dokladu či záruky, pokud si chcete být opravdu jisti, že zde nejsou žádné problémy.  

Prodejce společnosti s historií by vám tedy měl doložit bezdlužnost firmy vůči finančnímu úřadu, správně sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Dále je nutné potvrzení o bezdlužnosti od společníků či akcionářů a také od statutárního orgánu společnosti. Ta by zároveň neměla být registrována k DPH, k silniční dani ani k dalším nepovinným daním. Při její koupi byste tedy měli mít pocit, že se jedná o úplně novou společnost. Již má nějakou dobu zápis v obchodním rejstříku.  

 

Výhody společnosti s historií  

Tato společnost může lépe působit na vaše klienty nebo na obchodní partnery, usnadní vám výhry při výběrových řízeních a je vhodná třeba i pro snazší získání podnikatelského úvěru.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!