Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Kancelář v bytě

Mnoho podnikatelů se rozhodne pro zřízení kanceláře v bytě. Podívejte se do aktuálního článku, proč je kancelář v bytě nepraktická a jaká sebou přináší rizika. Doporučit ji můžeme pouze ve specifických případech a ještě k tomu spíše v začátcích podnikání. Jestliže podnikáte na živnostenské oprávnění nebo jste si sami založili obchodní společnost a nemáte žádného společníka, je podnikání z bytu v určitých oborech realizovatelné.  

Nejlevnější kancelář - kancelář v bytě  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Pokud chcete na svých nákladech opravdu ušetřit, je pro vás zřízení kancelářských prostor doma velice efektivním a úsporným řešením. Berte ale na vědomí, že sebou přináší i určitá rizika. Kancelář doma vás mnoho nestojí, akorát platíte elektrický proud navíc. Ten byste ale spotřebovali i ve speciálních kancelářských prostorách, kde byste si ho museli rovněž platit. Ušetříte třeba i 5 000 nebo 10 000 Kč za faktický pronájem prostor, určených přímo k podnikatelské činnosti.  

Jak si dát kancelář v bytě do nákladů?  

Každý podnikatel má právo uplatnit náklady, které souvisejí s jeho kanceláří či pracovnou, která se nachází v domě nebo v bytě. Tyto náklady patří mezi daňově uznatelné. Pokud ale máte kancelář doma, je potřeba postupovat s velkou opatrností, protože není tak úplně jasné, jak vysoké náklady si můžete uplatnit. Finanční úřad pak při kontrole většinou požaduje velmi podrobné důkazy, které prokáží, že prostory doma jsou k podnikání využívány právě z takové části, kterou v účetnictví uvádíte. Pokud by se prokázalo, že je využíváte méně, mohli byste se dostat do velkých problémů.  

Problémy mohou vznikat nejen se špatně prokazujícími se náklady, ale také tehdy, když si potřebujete domluvit pracovní schůzku s klienty nebo s obchodními partnery. Pak je na místě vyhledání klidné restaurace, kde můžete vše vyřešit, protože kancelář umístěná v bytě většinou není přístupná (pokud však nebydlíte sami a nemáte prostory dobře oddělené - takové řešení se však vyskytuje opravdu jen málokdy).  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!