Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Odkup společnosti (v likvidaci)

Podnikáte a ocitli jste se s firmou v likvidaci? Nemusíte celou situaci řešit sami, ale můžete se obrátit na specialistu, který vám poradí, jak správně postupovat. Likvidace s odkupem firmy, který ji často předchází, vám ušetří zbytečné starosti. Zajistíte si totiž specialistu a ten vás provede celým procesem bez stresu a komplikací.  

Odkup společnosti v likvidaci je vhodný především tehdy, když máte nefungující firmu a už v ní nechcete dále figurovat. Odkup společnosti v likvidaci je opravdu profesionální služba a člověka nebo společnost, která vaši firmu odkupuje, byste si měli opravdu dobře prověřit. Přece jen se nejedná se lehký úkol a jde o velkou zodpovědnost.  

 

Co je nutné zařídit při likvidaci společnosti  

Při odkupu společnosti v likvidaci je nezbytné splnit několik základních úkolů. Například vaše firma musí zcela zaniknout a být tak trvale vymazána z obchodního rejstříku. Likvidace společnosti musí proběhnout legálně, dle zákonem předepsaných požadavků. Jedná se akt zrušení firmy, který však nelze uspěchat. Pokud si nemůžete dovolit čekat delší dobu, až vaše firma zanikne. Je možné celý proces uspíšit právě jejím odkupem. Jestliže dojde k odkupu společnosti, tak vy již více nebudete jejími vlastníky a budete tedy moci plánovat další podnikatelské aktivity nebo se věnovat úplně jiné činnosti.  

 

Odkup zadlužené společnosti  

Společnost, která je v likvidaci, má většinou dluhy. Podnikatelé často krachují s důvodů nerozvážných nebo neopatrných investic. Při řešení takové situace je nutné komunikovat s vymáhacími agenturami, exekutory, finančním úřadem a dalšími státními orgány. Opět, pokud využijete služby odkupu firmy, těchto nepříjemných povinností se zbavíte. Když se pro odkoupení rozhodnete, tak vy sami nemusíte nic připravovat k převodu na nového vlastníka. Vyberte si takového specialistu, který se v této problematice orientuje a který tedy vše potřebné připraví za vás.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!