Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Podnikejte s offshore společností

Možná jste už o offshore společnostech něco slyšeli, možná ne. Pod tímto názvem se skrývají společnosti, které jsou registrovány ve státech s příznivějším daňovým režimem. Tato problematika tak významně ovlivňuje i oblasti poskytnutí sídla firmám a obecně zakládání či vznik společností. Významnou charakteristikou offshore společnosti je to, že společnost má sídlo v zahraničí jen díky výhodám, které zahraničí nabízí. Jinak se stále nachází v ČR.

 

Daňové ráje pro offshore společnosti 

Územím, na kterých mají offshore společnosti svá sídla, se přezdívá daňové ráje. Je tomu proto, že se zde platí daně opravdu minimální, i pro velkou firmu prakticky zanedbatelné. Tyto podmínky obvykle platí dlouhodobě, a to nejen pro nové zahraniční firmy. Ty jsou totiž mnohdy zvýhodněny i u nás v ČR, avšak jen po určitou dobu. 

Jako forma offshore společnosti se dnes asi nejčastěji využívá IBC - International Bussiness Company. Dejte si však na to, že tuto formu můžete využít pouze tehdy, když vaše společnost poskytuje služby / prodává výrobky související s mezinárodním obchodem, oblastí reklamy nebo poradenstvím. Rovněž ji můžete využít při zprostředkování obchodu a služeb. Pro sídlo firmy prostřednictvím offshore společnosti se již rozhodly 3 % českých firem.

 

Offshore společnosti z Prahy 

I když podnikání v hlavním městě a sídlo v Praze se vám zdá výhodné, můžete se rozhodnout pro offshore společnost. Rozhodně se nejedná o žádnou nelegální činnost. Založením offshore společnosti pouze využijete mezery v zákoně. Offshore společnosti jsou ale velkým strašákem pro stát. Ten totiž nemůže nastolit příliš tvrdé daňové podmínky. Ty by vedly k hojnému zakládání těchto společností a odlivu kapitálu ze země.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!