Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Povinnosti, které se váží k sídlu společnosti?

Sídlo společnosti je vlastně právní záznam, se kterým se pojí i určité skutečnosti a náležitosti. O všech povinnostech, které se vás týkají je určitě dobré vědět. V případě jejich neplnění vám totiž hrozí vysoké pokuty, které mohou šplhat do mnoha tisíc Kč. Všechny povinnosti jsou zakotveny v české právní úpravě. A my se spolu v našem článku postupně podíváme.

Povinnosti při založení a vzniku společnosti 

Tyto povinnosti se váží zejména ke skutečnosti nahlásit své sídlo příslušným orgánům státní správy. Musíte jej zanést do společenské smlouvy a uvést do obchodního rejstříku. I při poskytnutí sídla druhou osobou se zde uvádí toto sídlo - například pronájem nebo virtuální kancelář. Sídlo je potřeba označit firmou a identifikačním číslem a zajistit v jeho adrese přebírání písemností, zvedání telefonických hovorů na udaném čísle apod. Nezbytné je také zajištění osobního kontaktu s veřejností a příslušnými orgány.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Měníme sídlo společnosti 

I když se vaše sídlo nachází v lukrativní oblasti (například sídlo firmy Praha),je možné, že jej budete potřebovat jednou změnit. Například když dojde k neshodám s pronajímatelem, budete expandovat do zahraničních států nebo se přestěhujete do atraktivnější, levnější či klidnější lokality. Když měníte sídlo firmy, je potřeba podat návrh na zápis této změny. Ta se musí promítnout do všech veřejných rejstříku. Jestliže tak neučiníte, hrozí vám vysoké a nepříjemné sankce, které mohou existenčně ohrozit váš byznys. Finančnímu úřadu dáváte vědět v termínu 15 dní. Na OSSZ a ZP je potřeba se zastavit do 8 dnů. Změny samozřejmě nemusíte provádět osobně, stačí zaslat doporučený dopis. 

Problematika změny sídla je tedy velmi komplexní. Jestliže se pro změnu svého působiště rozhodujete, doporučujeme nastudovat nezbytnou legislativu nebo o informace žádat na příslušných úřadech a u uvedených institucí.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!