Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké zdroje využít při financování společnosti

Založení obchodní společnosti není zdarma, a pokud už se pro něj rozhodnete, určitě byste měli mít dostatečné finanční zdroje. Na cenu je mnohem méně náročné založení společnosti s ručením omezeným, protože s akciovou společností se pojí hned při zakládání vyšší výdaje a samozřejmostí je také nutnost složení vyššího základního kapitálu.  

Pro založení své vlastní firmy si připravte alespoň 20 000 Kč. Jedná se o peníze, které budete potřebovat na úhradu notářských poplatků, na vyřízení živnostenského oprávnění nebo na kolek pro zápis do obchodního rejstříku. Založení vlastní firmy je poměrně jednoduché, pokud víte na jak na to a když máte dostatek prostředků. I když mnoho vlastních zdrojů nemáte, dá se situace řešit.  

 

Vlastní kapitál nemusí pocházet z vašich vlastních zdrojů  

Základní kapitál u společnosti s ručením omezeným činí minimálně 1 Kč, doporučuje se však vyšší, jelikož ten vzbudí v klientech důvěryhodnost a pomůže vaší firmě vybudovat lepší image. U akciové společnosti si připravte částku 2 000 000 Kč.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Pokud tyto prostředky nemáte, je pro vás ideálním řešením koupě již založené ready made společnosti, která má již splacený základní kapitál a vy jej tedy hradit nemusíte. V případě a.s. zaplatíte zhruba 55 000 Kč. Pokud byste si ale peníze na složení základního kapitálu chtěli půjčit například v bance, přeplatili byste mnohem víc a navíc byste museli ze svého hradit ještě další nezbytné výdaje.  

Vlastní zdroje nebo úvěr z banky  

Do společnosti jinak můžete vkládat vlastní i cizí zdroje. Většina peněz by ale měla být tvořena zdroji vlastními, jelikož pokud do firmy vložíte pouze zdroje cizí, bude mít vaše společnost nízkou likviditu. I zde vám proto může pomoci založení společnosti specialistou, kdy se vložené prostředky prezentují jako zdroje vaše. Pak jen stačí do společnosti vložit kapitál v podobě peněžitých nebo nepeněžitých vkladů.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!