Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč založit svěřenský fond

Důvodů, které vedou k založení svěřenského fondu, existuje nespočet. Založení je sice trochu složitější než třeba v případě spořícího účtu, na který je také možné uložit své prostředky, ale rozhodně se vám vyplatí.  

Svěřenský fond plní jeden účel, a to že do něj můžete vložit peníze i majetek, jehož vlastnictví se vzdáte, aby v daný čas mohlo být převedeno na jinou osobu. Jeho založení má tedy širokou škálu využití a také důvodů. Svěřenské fondy sice u mnoha lidí nebudí důvěru, pojí se ale se zajímavými benefity.  

 

Hlavní výhody svěřenského fondu  

Jaké hlavní výhody tedy svěřenské fondy přinášejí? Velkým benefitem je možnost ochrany vlastního majetku a jeho zachování pro další generace. Zadruhé snadno vyřešíte své dědictví, pokud peníze chcete někomu odkázat, ale nechcete, aby je využil ihned.  

Co se týká uložení majetku, jedná se opravdu o jeden z nejefektivnějších nástrojů na našem trhu. Spořící účty, termínované vklady nebo vkladní knížky sice můžete využít k uložení peněz, jejich výběr je ale většinou snadno možný i předčasně. Navíc jedná se o nástroje, které pracují pouze s hotovostí. Co když chcete uložit nějaký hmotný majetek nebo třeba nemovitost? Pak je takový svěřenský fond opravdu tím nejlepším možným řešením.  

Svěřenské fondy se v současnosti využívají také pro ochranu majetku před neoprávněným exekučním jednáním. Do této situace se můžete dostat jako fyzická i právnická osoba. Pokud svůj majetek uložíte do svěřenského fondu, udržíte ho v anonymitě a žádný exekutor tak na něj nebude moci. Jeho založení se vám vyplatí třeba i před rozvodem, jelikož pak není tento majetek součástí rozvodového řízení. Je nezbytnou ochranou při rodinném podnikání a jak jsme již zmínili, je i dostatečně anonymní.  

Pro zřízení svěřenského fondu se může rozhodnout každý z vás, kdo je starší 18 let (v případě fyzické osoby). Zakládat ho mohou i osoby právnické.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!