Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Daňové ráje v České republice

Ačkoliv Česká republika není přímo známá tím, že by patřila mezi daňové ráje, nachází se zde samozřejmě lokality, které jsou z hlediska zdanění výhodnější. Pokud tedy chcete mít své sídlo na území ČR, opravdu se vyplatí přemýšlet o tom, kam přesně ho umístíte. Pokud si vyberete špatnou lokalitu, může se stát, že budete často předmětem kontrol z finančního nebo ze živnostenského úřadu.  

Zdanění je v ČR opravdu příznivé pro fyzické i právnické osoby. Aktuální sazba pro daň z příjmů fyzických osob činí 12 % a je pro všechny osoby stejná. Nezáleží tedy na tom, zda jste živnostník nebo zaměstnanec, daně platíte shodné. Stejně tak není zohledněna výše vašich příjmů. Pokud byste vydělávali opravdu hodně peněz, mohla by se vás dotknout pouze solidární daň. Sazba pro právnické osoby je aktuálně 19 %, což je v porovnání s mnoha evropskými státy také méně. Česká republika nabízí i spoustu benefitů, na které sem láká zahraniční firmy.  

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Sídlo firmy v Praze – daňový ráj  

Z pohledu výhodnosti umístění sídla, je ideální podnikat v Praze. Ta by se totiž dala označit za daňový ráj v České republice. Daně zde rozhodně nižší nejsou, podnikatelé jsou zde však výrazně méně kontrolováni než například v menších městech nebo na venkově. Pokud spočítáte počet úředníků a vedle toho dáte počet podnikatelských subjektů, je zde pravděpodobnost kontroly přibližně jednou za 100 let. S největší pravděpodobností se vás tedy žádná kontrola týkat nebude. I pokud platíte řádně daně a máte účetnictví v pořádku, můžete se této kontroly obávat, protože nevíte, co u vás najde a za co vám dá pokutu.  

Pokud přijde na sídlo v Praze, jsou ideální lokality pro podnikání Praha 1, Praha 2 a Praha 8. To jsou nejoblíbenější daňové ráje v České republice mezi podnikateli a protože zde sídlí stejný počet úředníků jako kdekoliv jinde v ČR, tak opět nehrozí, že by na vás přišla hned tak kontrola ze státního orgánu.    

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!