Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Firemní sídla

Každá obchodní společnost musí mít nějaké sídlo. Jestli se sídlo bude nacházet ve vašich vlastních prostorách nebo v prostorách pronajatých, je celkem jedno, pokud splní zákonné požadavky. Každá firma musí mít své sídlo. Bez něj je její existence opravdu zcela vyloučená. Proto ještě než se začnete věnovat podnikatelské činnosti, vyplatí se i tento fakt promyslet. Firemní sídlo, z něhož přímo působíte, nemusí být zcela totožné s adresou, kterou se prezentujete před svými partnery nebo zákazníky. I na to tedy doporučujeme brát zřetel.  

Pronájem firemního sídla  

Pokud nemáte dostatek finančních prostředků nebo nemáte vlastní prostory, které byste mohli využít pro podnikání, je ideální si firemní sídlo pronajmout. Uzavřete jako nájemce smlouvu se svým pronajímatelem a měsíčně budete platit domluvenou finanční částku. Pronájem je většinou bezproblémový a lze si pronajmout opravdu kterékoliv prostory - kancelářské prostory v administrativních budovách, sklady, průmyslové haly i další. Sídlo firmy by mělo být umístěné v komerčních prostorách, v nichž je možný kontakt s veřejností.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Určitě je lepší si pronajmout firemní sídlo v lukrativní lokalitě, která totiž také něco vypovídá o vašem podnikání. Jestliže na takové prostory nemáte dostatečné příjmy, může vám v tomto ohledu pomoci virtuální kancelář neboli virtuální firemní sídlo.  

Virtuální sídlo  

Zde si pronajímáte pouze adresu, na které se vůbec fyzicky nemusíte vyskytovat. V případě zájmu si ale tyto prostory obvykle můžete pronajmout krátkodobě a využít je třeba k obchodnímu jednání. Virtuální sídlo je vhodné pro všechny, kteří mají odkud podnikat a chtějí prestižnější sídlo nebo pro ty, kteří si nemohou dovolit pronájem v Praze. Firemní sídla se zapisují do obchodních rejstříků. Pokud si tedy zajistíte sídlo touto cestou, budete se prezentovat pod adresou, kterou uvedete jako své sídlo, i když se na ní nebudete nacházet každý den.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!