Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Je virtuální sídlo legální?

Ano, samozřejmě, že virtuální sídlo je legální. U nás v Čechách i v dalších státech za hranicemi se jedná o zcela legální řešení, které firmy s velkou oblibou využívají. Je zbytečné, aby někdo byl se svou firmu diskriminován jen z důvodu, že si nemůže dovolit sídlit v Praze. Díky možnosti virtuálního sídla a prestižní adresy tak mají všichni podnikatelé v této oblasti podobné šance.

Virtuální sídla u nás i ve světě  

S virtuálními sídly obchodních společností se tedy můžete setkat nejen u nás v Čechách, ale po celém světě, a to i ve vyspělých zemích. Nejedná se tedy o žádný výmysl šedé ekonomiky nebo daňových rájů. Ze zemí, které virtuální sídla též využívají, stojí za zmínku především Spojené státy americké nebo Velká Británie, kde tato sídla využívají stovky firem. Rozhodně se tedy v této oblasti nemáte čeho obávat.  

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Potenciální škodlivost virtuálních sídel  

Občas se objeví nějaký názor, ať už u nás či ve světě, že virtuální sídla jsou škodlivá. Čas od času se totiž nalezne podvodná společnost, která virtuálního sídla pouze využívá, aby maskovala své nekalé aktivity. Takové postupy my rozhodně nepodporujeme a pokud bychom se něco takového dozvěděli, hledali bychom patřičné řešení. Je třeba si uvědomit, že takové chování poškodí nejen samotnou firmu, ale i poskytovatele sídla a celou službu, k níž pak budou mít další potenciální zájemci spíše nedůvěru.  

Obecně také můžeme říci, že pokud bude chtít nějaká firma podvádět, může tak činit i ze své vlastní kanceláře, kterou standardně využívá, nikoliv jako virtuální sídlo. Výše pronájmu, typ prostor a jejich vybavenost žádné podvody nepáchá. Za nimi stojí pouze jednatelé podvodných a pochybných firem, kteří pak sami nesou následky svých rozhodnutí.  

Zákon se k této problematice obecně staví s tímto názorem, jelikož stále jsou tato sídla v Čechách legální, stejně jako v dalších zemích po celém světě. Pokud budete mít o legalitě své pochybnosti, neváhejte se s nimi obrátit na poskytovatele sídla firmy. Obchodník by vám měl vše vysvětlit a případně vás odkázat i na zákon.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!