Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Kolik dnes stojí sídlo firmy aneb náklady s ním spojené

To, že se sídlem firmy jsou spojeny nemalé náklady, ví jistě každý podnikatel. Sídlo firmy představuje značkou sumu ve firemních financích. Náklady na něj obvykle musíte vynakládat každý měsíc a není možné se jim vyhnout. Sice můžete ušetřit se sídlem ve své domácnosti. I tak ale musíte platit elektřinu apod. Navíc někdy taková možnost vůbec není realizovatelná. Pojďte se tedy s námi podívat, za co vynaložíte nejvíce peněz.

Pronájem 

Asi nejvyšší položkou v rozpočtu je pronájem - u osob, které sídlo firmy pronajímají. Na poskytnutí sídla si dnes můžete sehnat specialistu nebo si sídlo pronajmout od jiné soukromé osoby. Aktuálně jsou ceny nájmů poměrně vysoké. Čím větší máte kancelář, tím více zaplatíte. Čím blíže jste centru, tím vás váš prostor vyjde dráž. Můžete si pronajmou kancelářské prostory i sklady. V ceně pronájmu máte většinou započítané i další náklady (voda, teplo, údržba, internet). Zajímavou alternativou je zde virtuální kancelář. Za její pronájem platíte jen symbolický poplatek.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Doprava, vybavení a provozní náklady 

Druhou velkou částku přestavují náklady pojící se zajištěním vašich potřeb. Můžeme sem zařadit například náklady na dopravu. Jestliže do práce dojíždíte, vynaložíte měsíčně peníze na benzín nebo za cesty veřejnou dopravou. Zde můžete ušetřit jedině tak, že se budete pohybovat pěšky nebo na kole. Ne vždy to je ale možné. Navíc je nutné počítat s tím, že vám pak takový přesun zabere více času. Kancelář je dále potřeba vybavit nábytkem, počítačem a další elektronikou. Ve svém sídle rovněž musíte zajistit potřeby vašich zaměstnanců a něco investovat také do prezentace. Jestliže máte sídlo v Praze, počítejte s tím, že tyto náklady budou o něco vyšší než v zapadlejších částech republiky.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!