Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč může být problémové sídlo firmy v bytě?

Sídlo firmy v bytě často může spůsobit problémy, které se dotýkají oblastí kontaktu s okolním prostředím, komunikace se státními institucemi nebo exekuce. Dnes se tedy zaměříme na důvody, proč toto sídlo není vhodné. Ačkoliv jsme již v některém z předchozích článků zmínili jeho výhody. Vše totiž, i v podnikání má svá pro a proti. Ačkoliv se sídlo firmy v bytě může zpočátku jevit výhodně, později může ohrozit celkovou image firmy, ztížit kontakt se zaměstnanci, obchodními partnery a veřejností nebo ohrozit váš soukromý majetek.

Exekuce 

Exekutoři se při svých raziích obvykle s ničím příliš nepářou. Proto se může stát, že zabaví i majetek osoby na adrese, ve které má sídlo firmy. Ať už jste právnická nebo fyzická osoba, může se vám tak snadno stát, že přijdete i o svůj osobní majetek. Pokud taková situace nastane, určitě se obraťte na soud. Ten vaší žádosti pravděpodobně vyhoví. Celý proces ale může zabrat i několik měsíců. Riziko exekuce je vysoké zejména pro pronajímatele, tedy pro osoby, které nabízejí poskytnutí sídla.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Jak být v kontaktu se svým okolím 

Jako podnikatel musíte neustále udržovat kontakt se svými zaměstnanci, klienty nebo partnery. A jen těžko si je pozvete do svého obývacího pokoje. Pro schůzky je tedy nutné volit různé restaurace a kavárny nebo pronajaté místnosti. Zde tak skvěle poslouží tak zvaná virtuální kancelář, kterou si můžete jednorázově pronajmout. Poslouží však i ke dlouhodobému užívání. Těžko se udržuje také kontakt se zaměstnanci. Komunikace tak probíhá nejčastěji telefonicky nebo po e-mailu, kdy mnohdy není v lidských silách sdělit všechny nezbytné informace. Vaši pracovníci mohou pracovat v přidělených prostorách nebo opět z domu.

Celková image firmy 

Jen velmi obtížně se buduje image firmy. Plusem může být, pokud máte sídlo firmy v Praze. Zde působí prestižně alespoň adresa. Jestliže však bydlíte v rodinném domku na venkově a z něj i podnikáte, chybí zde nezbytný servis, jako parkování nebo občerstvení, a celková image firmy může budit menší důvěru.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!