Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Pronájem a jeho hlavní výhody

Sídlo firmy je základní nutností pro každou společnost. A jak už to v praxi bývá, každá z jeho forem má určité výhody a nevýhody. V dnešním článku se zaměříme na výhody, které poskytnutí sídla formou pronájmu může přinést. Patří mezi ně volnost a flexibilita, možnost krátkodobého pronájmu, rychlost, pohotovost, jednoduchost a také výrazně nižší cena než s jakou se můžeme setkat u splácení hypotečního úvěru za vlastní prostory.

Sídlo firmy Praha či jakákoliv jiná lokalita v ČR 

Hlavní výhodou pronájmu je, že sídlo své společnosti můžete situovat kdekoliv na území ČR. Pokud se ve vámi vybrané lokalitě již nenachází žádné volné prostory vhodné k pronajmutí, můžete vyzkoušet virtuální kancelář (krátkodobě či dlouhodobě si pronajmete pouze adresu, případně občasně zasedací místnost apod.). Dá se tedy říci, že pronájem je mnohem dostupnější než samotná koupě nemovitosti. Dle libosti můžete volit region vašeho působení. Jestliže se rozhodnete pro pronájem v hlavním městě - sídlo v Praze - bude vaše společnost přirozeně budit prestižní dojem.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Státní instituce a pronájem 

Ano, i státní instituce mají význam při volbě podnikatelských prostor. Je totiž známo, že někde jsou úředníci milejší a benevolentnější než jinde na území ČR. Pokud s nimi však obecně nechcete jednat, můžete si zaplatit specialistu, který toto vše zajistí za vás. Neustále je potřeba být v kontaktu s živnostenským úřadem, finančním úřadem, správou sociálního zabezpečení a se zdravotní pojišťovnou. Jaké lokality se z tohoto aspektu vyplatí najdete i na internetu.

Pronajmutí na krátkou dobu 

Veľmi populárne je tiež prenajatie priestoru na krátku dobu, napríklad na jeden rok, či na dva roky. Prichádza k nám tak veľa firiem i zo zahraničia, ktoré využijú výhody, aké štát ponúka, a potom sa zase odsťahujú späť. V prípade prenájmu môžete zmluvu kedykoľvek vypovedať. A približne tak za 2 mesiace už opäť zmeniť sídlo firmy. Ak teda chystáte napríklad export do zahraničia, určite sa Vám prenájom oplatí. Priestory môžete potom kompletne opustiť, nezaisťovať k nim upratovanie ani iné záležitosti.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!