Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Prostory virtuálního sídla

Virtuální sídlo je adresa, která se využívá coby sídlo firmy. Zapisuje se do obchodního rejstříku, do společenské smlouvy a firma se jí navenek prezentuje. To znamená, že na této adrese vy skutečně sídlit nebudete. Jak je virtuální sídlo vybavené už většinou závisí na tom, kdo vám jeho pronájem zprostředkuje. Adresa by však určitě měla existovat. Toto sídlo totiž musí být označeno stejně tak, jako byste v něm skutečně se svou firmou pobývali.  

Jak se značí prostory virtuálního sídla  

Prostory virtuálních sídel jsou tedy vždy unikátní k danému virtuálnímu sídlu. Většinou se jedná o nebytovou jednotku, jelikož podnikání v bytě je často složité a někdy ani vůbec není možné. Ne každá činnost totiž může být provozována z bytu a tomu se chtějí poskytovatelé virtuálních kanceláří samozřejmě vyhnout.   Co konkrétně virtuální sídlo je, zjistíte například dle výpisu z katastru nemovitostí. Zpravidla se jedná o nějaký nebytový prostor, který je vhodný k podnikání a z nějž můžete bez problémů rozvíjet svou podnikatelskou činnost.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Jak zjistit, co se nachází ve virtuálním sídle  

Na prostory virtuálního sídla a na jejich vybavení se vždy ptejte obchodníka, u něhož si sídlo zařizujete. Běžně bývá jednotka zcela prázdná. Jedná se spíše o menší prostory, jelikož několik místnosti by zůstávalo zbytečně nevyužitých. Pokud virtuální sídlo tvoří zařízená kancelář, je možné si jej i krátkodobě pronajmout. Tato kancelář má většinou ve výbavě stůl a židli, telefon, počítač nebo i lehké občerstvení.   Ještě před objednáním sídla si jej obvykle můžete prohlédnout. Je ale opět nezbytné domluvit si konzultaci s obchodníkem. Jakmile si jej pronajímáte a chtěli byste jej fakticky využít, musíte za to obvykle ještě připlatit - pokud tuto službu nemáte obsaženou v ceně. Kancelář virtuálního sídla se běžně nesdílí s dalšími společnostmi ani se nejedná o žádný openspace.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!