Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Sídlo firmy

Sídlo firmy je místem, odkud firma podniká. Pokud chcete podnikat pouze jako OSVČ dle živnostenského zákona, tak sídlo firmy nepotřebujete. Vaše působiště se nazývá místem podnikání nebo provozovnou, pokud zde přicházíte do kontaktu s širokou veřejností. Každá právnická osoba však sídlo musí mít. Sídlo firmy je pro její řádné fungování nezbytné a jeho zřízení je určitě dobré si promyslet.  

Zajištění sídla firmy  

Víte, odkud budete podnikat? Mnoho lidí se v rámci úspor rozhodne pracovat z domu. To je možné, ale k zajištění sídla firmy potřebujete souhlas majitelů nemovitosti. Navíc ne vždy je to možné a výhodné. Ve specifických případech podnikat z domu nelze, už jen proto, že potřebujete třeba něco manuálně vyrábět a k tomu je výhodnější si zařídit speciální dílnu. Alternativou pro sídlo firmy doma je koupě nebo pronájem prostor.   Takové prostory je lepší, když se nacházejí někde ve městě, kde jsou více na očích potenciálním zákazníkům či klientům. Svého obchodního partnera si rovněž nepozvete domů do svého obýváku, ale jdete s ním raději někam do oběd. Pokud budete mít zařízenou kancelář, můžete ho vzít sem, kde získáte přece jen více soukromí na jednání.   Sídlo firmy se nejvíce vyplatí v Praze, ať už z důvodů prestiže nebo z pohledu finančního úřadu. Jelikož zde sídlí mnoho firem, finanční úřady je nezvládají kontrolovat. Šance, že na vás tedy dojde kontrola z finančáku, je zde opravdu minimální.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Virtuální kancelář jako sídlo firmy  

Oblíbenou volbou jsou dnes i virtuální kancelář, kdy skutečně pracujete z domu, ale zároveň využíváte adresy, pod níž jste registrovaní i v obchodním rejstříku. Pražské sídlo na mnoho zákazníků působí lépe než sídlo firmy v „Horní Dolní“, proto jej můžeme jen doporučit.   V kombinaci s ním lze využít také možnosti krátkodobého pronájmu prostor, které využijete právě na schůzky jako svou kancelář. Ať už se rozhodnete pro pronájem nebo pro virtuální adresu, vždy se jedná o výhodné zajištění sídla firmy.

Pro více informací nás kontaktuje na telefonním čísle +420 731 656 811 nebo na emailu info@altaxo.czPřípadně můžete na našich webových stránkách vyplnit jednoduchý objednávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!