Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Sídlo firmy v bytě

Uvažujete o tom, že si zařídíte sídlo pro svou firmu v bytě? Určitě si promyslete, zda se jedná o dobrý nápad. Mnoho především začínajících podnikatelů tímto způsobem uvažuje. Nemají jiné prostory, z nichž by mohli podnikat a často ani peníze na to, aby si zařídili vlastní kancelář. Sídlo firmy v bytě sice často funguje tak, jak má. Existují ale i případy, kdy je značně problematické nebo obory, ve kterých nelze sídlo firmy do bytu vůbec umístit.  

Problémy se sídlem firmy v bytě  

Sídlo firmy doma vám může způsobit nemalé problémy. Na ty hlavní z nich se spolu teď podíváme. Občanský zákoník uvádí, že sídlo právnické osoby nesmí být v bytě, pokud to odporuje povaze právnické osoby nebo rozsahu její činnost. Jestliže tedy bydlení není slučitelné s tím, na co vaše obchodní společnost zaměřuje, máte v této oblasti opravdu smůlu, jelikož sídlo do svého bytu jen tak nepřesunete.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Problematické dále může být, pokud prostory nejsou vaše, ale žijete například v pronájmu. Pronajímatel totiž nemusí souhlasit s tím, abyste měli v jeho bytě sídlo. Pak jste opravdu v pasti. Vhodné je tedy uvažovat s nějakým záložním plánem. Jestliže bydlíte v pronájmu, najděte si rovnou vhodné a cenově dostupné kancelářské prostory, ze kterých byste mohli podnikat. Pokud jste sami nebo třeba pouze ve dvou společnících a s žádnými zaměstnanci, jistě naleznete něco cenově dostupnějšího.  

V neposlední řadě je sídlo v bytě velkým problémem tehdy, pokud chcete zaměstnávat nějaké pracovníky. Velmi se vám totiž s nimi ztíží kontakt s nimi. To samé, že z bytu budete jen těžko udržovat vztahy se svými obchodními partnery nebo s veřejností. Sídlo firmy v bytě tak může v krajních případech i poškodit pověst firmy.  

Jak nahradit sídlo firmy v bytě  

Sídlo firmy v bytě dokáže spolehlivě nahradit virtuální kancelář. To znamená, že i nadále podnikáte ze svého domova, ale prezentujete se jinou (lepší a prestižnější) adresou. Tato náhrada je výhodná i z důvodu, že je prostory možné využít k občasným schůzkám.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!